سایت در حال بارگذاری است ...

هدیه ویژه سایت بیست میشم جایزه تا پایان سال 1401 برای همه کاربران با وارد کردن کد : 20misham20p از ما 20 درصد تخفیف بگیرید. مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

همه چیز درباره مهندسی ابر سازه

مهندسی ابر سازه

مهندسی ابر سازه

همه چیز درباره مهندسی ابر سازه

مهندسی ابر سازه (به انگلیسی: Megascale engineering) گونه‌ای از مهندسی اکتشافی است که بر ساخت سازه‌هایی با مقیاس بسیار بزرگ تمرکز دارد. این سازه‌ها حداقل یک کیلومتر یا یک مگامتر طول دارند به عنوان مثال ابر سازه‌ها.

همه چیز درباره مهندسی ابر سازه

مهندسی در مقیاس بزرگ (یا مهندسی کلان) شکلی از مهندسی اکتشافی است که با ساخت سازه‌ها در مقیاس عظیم مرتبط است. به طور معمول این سازه ها حداقل 1000 کیلومتر (620 مایل) طول دارند – به عبارت دیگر، حداقل یک مگا متر، از این رو این نام است. چنین سازه هایی در مقیاس بزرگ، ابرساختار نامیده می شوند.

علاوه بر ساختارهای مقیاس بزرگ، مهندسی در مقیاس بزرگ به عنوان شامل تبدیل کل سیارات به یک محیط قابل سکونت برای انسان نیز تعریف می شود، فرآیندی که به نام مهندسی زمین یا سیاره ای شناخته می شود. این ممکن است شامل تغییر شرایط سطح، تغییرات در مدار سیاره و ساختارهایی در مدار باشد که برای اصلاح تعادل انرژی در نظر گرفته شده است.

مهندسی اختر گسترش مهندسی در مقیاس بزرگ به ابرساختارها در مقیاس ستاره ای یا بزرگتر است، مانند کره های دایسون،  جهان های حلقه و دیسک های آلدرسون.

چندین مفهوم ساختاری بزرگ مانند کره‌های دایسون، ازدحام‌های دایسون و مغزهای ماتریوشکا احتمالاً بر روی ماهواره‌های انرژی خورشیدی مبتنی بر فضا ساخته می‌شوند. سایر مفاهیم مهندسی سیاره یا حمل و نقل بین ستاره ای احتمالاً به ماهواره های انرژی خورشیدی مبتنی بر فضا و زیرساخت های لجستیک فضایی همراه برای نیرو یا ساخت آنها نیاز دارند.

مهندسی در مقیاس بزرگ اغلب نقش مهمی در طرح فیلم‌ها و کتاب‌های علمی تخیلی دارد. محیط ریز گرانشی فضای بیرونی چندین مزیت بالقوه برای مهندسی این سازه ها فراهم می کند. اینها شامل به حداقل رساندن بارهای وارد بر سازه، در دسترس بودن مقادیر زیادی از مواد خام به شکل سیارک ها، و تامین انرژی کافی از خورشید است. با این حال، قابلیت‌های استفاده از این مزایا هنوز در دسترس نیست، بنابراین آنها موادی را برای مضامین علمی تخیلی فراهم می‌کنند.

مطلب مرتبط :  مقاله ای جامع درباره مدیریت پروژه

 

مطالب مرتبط :

 

دانلود فایل شرایط عمومی پیمان با فرمت word

 

مهندسی اکتشافی

تعداد کمی از ابرساختارها روی کاغذ به عنوان مهندسی اکتشافی طراحی شده اند. با این حال، فهرست کلان سازه های موجود و برنامه ریزی شده با طبقه بندی اینکه دقیقاً چه چیزی یک ابرساختار را تشکیل می دهد، پیچیده است. با تعریف دقیق، هیچ ابرساختاری در حال حاضر وجود ندارد (با این که آسانسور فضایی تنها پروژه ای است که به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است). با تعاریف ملایم تر، دیوار بزرگ چین (6.7 میلی متر یا 4200 مایل) به عنوان یک ابرساختار به حساب می آید.

فهرست کامل تری از کلان سازه های مفهومی و موجود، به همراه بحث در مورد معیارهای کلان سازه، در زیر ابرساختار یافت می شود.

از میان تمامی ابرساختارهای پیشنهادی، تنها آسانسور مداری،  حلقه پرتاب Lofstrom، و مفاهیم آسانسور فضایی مریخی یا قمری را می‌توان با استفاده از تکنیک‌های مهندسی مرسوم ساخت و در درک علم مواد فعلی قرار دارند. نانولوله‌های کربنی ممکن است استحکام کششی لازم را برای آسانسور فضایی مبتنی بر زمین از نظر فناوری چالش‌برانگیزتر داشته باشند، اما ایجاد نانولوله‌هایی با طول مورد نیاز یک تمرین آزمایشگاهی است و فناوری در مقیاس کابلی کافی هنوز به هیچ وجه نشان داده نشده است.

مونتاژ سازه هایی که حجم بیشتری نسبت به یک آسانسور فضایی دارند، احتمالاً شامل ترکیبی از تکنیک های مهندسی جدید، مواد جدید و فناوری های جدید است. چنین پروژه‌های ساختمانی عظیمی ممکن است به استفاده از ماشین‌های خود-تکثیر شونده نیاز داشته باشند تا یک «خدمه ساخت‌وساز» مناسب را فراهم کنند. استفاده از فناوری نانو ممکن است هم مونتاژکننده های خود-تکرار شونده و هم مواد تخصصی مورد نیاز برای چنین پروژه ای را فراهم کند. با این حال، نانوتکنولوژی یکی دیگر از حوزه‌های مهندسی اکتشافی در این زمان است.

مطلب مرتبط :  مقاله ای کامل درباره اینکه چگونه مترور شویم

منبع : گوگل

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

دانلود رایگان پاورپوینت درباره زلزله | 20 میشم

  دانلود رایگان پاورپوینت درباره زلزله | 20 میشم زلزله : زمین لرزه یكی از وحشتناك ترین پدیده های طبیعت محسوب می شود. اغلب زمینی را كه روی آن ایستاده ایم، به صورت تخته سنگ …

ادامه توضیحات

اصول تست التراسونیک پیشرفته | مقاله 1401

اصول تست التراسونیک پیشرفته

اصول تست التراسونیک پیشرفته     ﻣﻘﺪﻣﻪ ﺗﺴﺖ ﻫﺎﻱ ﻏﻴﺮ ﻣﺨﺮﺏ NDTﺍﺯ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﻣﺮﺳﻮﻡ ﻭ ﻗﺪﻳﻤﻲ ﺑﺎﺯﺭﺳﻲ ﻓﻨﻲ ﻃﻲ ﺳﺎﻟﻴﺎﻥ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺍﻳﻦ ﺻـﻨﻌﺖ ﺑـﺎ ﮔﺬﺷـﺖ ﺯﻣـﺎﻥ ﺑـﺎ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻫﺎﻱ ﺑﺴﻴﺎﺭﻱ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.ﺍﻳﻦ …

ادامه توضیحات

دانلود کتاب استاتیک مریام ویرایش 9 (سال 2018)

مریام

دانلود کتاب استاتیک مریام ویرایش 9 (سال 2018) Engineering Mechanics Statics 9th Edition by Meriam, Kraige, Bolton   دانلود کتاب استاتیک مریام ویرایش 9 (سال 2018) تعداد صفحات : 460 نویسندگان : J.L. Meriam, L.G. Kraige, J. …

ادامه توضیحات
قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0