سایت در حال بارگذاری است ...

هدیه ویژه سایت بیست میشم جایزه تا پایان سال 1401 برای همه کاربران با وارد کردن کد : 20misham20p از ما 20 درصد تخفیف بگیرید. مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

تعمیر سردوش حمام

تعمیر سردوش حمام

تعمیر سردوش حمام

تعمیر سردوش حمام

شاید شما هم با چکه کردن آب از سردوش یا فشار کم  آب خروجی از سردوش مواجه شده باشید و متوجه شوید نیاز به تعمیر سردوش حمام است. موارد ذکر شده میتوانند آزار دهنده باشند، برای مثال چکه کردن سردوش می‌تواند آرامش شما را به هم بزند؛ علاوه برآن تعمیر سریع تردوش به عنوان وسیله‌ای کاربردی دارای اهمیت است. با در نظر گرفتن حمام به عنوان یک مکان پر استفاده خراب شدن تجهیزات حمام، اتصالات و سردوش از مسائلی است که ممکن است به تعدد اتفاق بیوفتد، اما هر بار نیاز نیست با لوله کش تماس بگیرید. شما میتوانید بعضی از مشکلات آن را خودتان، با استفاده از آموزش‌های این مقاله برطرف کنید.

چه علائمی نشان دهنده خراب بودن سردوش حمام است؟

مشکلات ریزش آب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد در این قسمت به بررسی علائمی که نشان دهنده نیاز سردوش حمام به تعمیر است، می‎‌پردازیم:

چکه کردن دوش

نشت کردن و چکه کردن سردوش حمام از مشکلاتی است که علاوه بر به‌وجود آوردن آلودگی صوتی و ازبین بردن آرامش باعث هدر رفتن مقدار زیادی آب می‌شود و هزینه اضافی به بار می‌آورد. نشت آب از دوش حمام می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد مثل خراب شدن کارتریج، دوش و… که شیوه تعمیر آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

کاهش فشار آب

اگر پس از گذشت مدتی از خرید سردوش شاهد افت جریان فشار آب از سردوش شدید باید به دنبال علت وقوع این اتفاق باشید؛ فشار آب خارج شده از دوش خاصیت ماساژوری دارد و حس خوبی القا می‌کند، همچنین کاهش فشار آب شست و شو را دشوار می‌کند. افت فشار آب که به دلایل مختلفی مثل رسوب گرفتگی، افت فشارآب در منطقه زندگی، تعویض یا تعمیر لوله‌های اصلی و… اتفاق می‎‌افتد می‌تواند نشانه‌ای برای تعمیر یا تعویض کردن سردوش حمام شما باشد.

ظاهر سردوش

سردوش‌‌ها به عنوان یکی از تجهیزات حمام، باعث زیبا تر شدن حمام می‌شوند. با وجود اینکه امروزه تولیدکنندگان شیرآلات سعی می‌کنند محصولاتی مقاوم و ضد رنگ بسازند، اما دوش ‌هم همانند دیگر وسایل با استفاده طولانی مدت، دچار فرسودگی شده نیاز به تعمیر یا در برخی موارد نیاز به تعویض دارد.

برای تعمیر سردوش حمام چه وسایلی نیاز داریم؟

باتوجه به اینکه دوش چه مشکلی پیدا کرده و چه قسمت از دوش قرار است تعمیر شود، وسایل مورد نیاز نیز متفاوت است. اما به طور کلی وسایلی که برای تعمیر دوش استفاده می‌شوند شامل انبر،آچار، پیچ گوشتی، چسب عایق لوله، کارد، سرکه سفید درصورت رسوب گرفتگی و کارتریج درصورت نیاز به تعویض کارتریج است.

مطلب مرتبط :  مرگ را بهتر بشناسیم | 20 میشم

مهم‌ترین دلایل خرابی سر دوش حمام

تمام مشکلاتی که در بالا گفته شد به 4 دلیل به وجود می‌آیند که باید با شناخت صحیح، آن ها را رفع کنیم.

1-رسوب گرفتگی سوراخ‌های (نازل‌های) سردوش

2-فرسودگی و خراب شدن واشر سردوش

3- فرسودگی واشر پلاستیکی شیرآب

4- فرسودگی و خراب شدن کارتریج

چگونه رسوب گرفتگی سردوش را ازبین ببریم؟

 

همانطورکه می‌دانید مسدود شدن نازل‌های سردوش یکی از مشکلاتی است که باعث افت فشار آب یا نامنظم شدن ریزش آب می‌شود.گاهی مسدود شدن سوراخ‌های سردوش باعث ایجاد فشارآب و بروز مشکلات دیگری می‌شود، در نتیجه هرچه سریع تر باید تعمیر شود. برای تعمیر سردوش‌های رسوب گرفته باید آنها را از لوله دوش جدا کرد که مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد.

1-شیرفلکه حمام را قطع کنید

2-سردوش را با دست از لوله دوش جدا کنید. مراقب باشد به سردوش صدمه نرسد.

3-اگر سردوش از نوع پیچی است آن را باپیچ گوشتی باز کنید.

4- مقدار مناسبی از سرکه را در سینک ظرفشویی یا ظرف مناسب ریخته و سردوش‌ را به گونه ای که در سرکه قوطه ور شود در ظرف قرار دهید.

5- اجازه دهید سردوش 24 ساعت داخل سرکه بماند.

6-پس از گذشت 24 ساعت سردوش را از ظرف سرکه خارج کرده، آن را با استفاده از برس رسوب زدایی کنید و همچنین سوراخ‌های آن را با استفاده از سوزن باز کنید.

7- سری دوش را به بدنه دوش متصل کنید و پس از باز کردن شیرفلکه و شیر حمام از برطرف شدن مشکل اطمینان حاصل کنید.

جهت اطلاعات بیشتر مقاله ” 3 روش ساده برای رهایی از شر رسوب های دوش حمام ” را مطالعه کنید .

چگونه  واشر پلاستیکی داخل سر دوش را تعویض کنیم؟

 

داخل سری دوش از یک واشر پلاستیکی استفاد شده است. جالب است بدانید در برخی از موارد چکه کردن یا کاهش فشار آب در سردوش  به دلیل ترک برداشتن یا فرسوده شدن همین واشر پلاستیکی است. پس از اینکه  تشخیص دادید واشر خراب است، لازم است برای تعویض واشر پلاستیکی سردوش، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا شیرفلکه حمام را ببندید.
 2. سردوش را از علم دوش و بدنه اصلی دوش جدا کنید.
 3. سردوش را باز کنید
 4. قسمت توپی چرخان را برای یافتن واشر پلاستیکی بررسی کنید.
 5. واشر قدیمی را جدا کرده و واشر جدید را جایگزین کنید.
 6. در نظر دارشته باشید که واشر دار درجهت درست درداخل توپی قرار دهید.
 7. پس از درست کردن سردوش آن را دوباره متصل کنید.
 8. با برقراری جریان آب از سلامت سری دوش مطمئن شوید.
مطلب مرتبط :  نیروگاه سیکل ترکیبی خیام

 

چگونه واشر پلاستیکی داخل شیر آب را تعویض کنیم؟

اگر چکه کردن دوش به دلیل خراب شدن واشر داخل شیرآب باشد، باید آن را تعویض کنید ولی قبل از انجام هر کاری باید تشخیص دهید که واشر شیر آب گرم دچار مشکل شده است؟ یا واشر آب سرد ؟  برای فهمیدن این موضوع دمای آب درحال چکه از شیرآب را بررسی کنید.

 1. شیرفلکه آب حمام را ببندید.
 2. دسته شیر را باز کنید.
 3. دسته شیرآب را از داخل شیر آب خارج کنید.
 4. اکنون میله دسته قابل مشاهده است. با برداشتن میله دسته می‌توانید واشر را با واشر جدید جایگزین کنید.
 5. برای افزایش طول عمر واشر از گریس استفاده کنید.
 6. دسته شیر را دوباره ببندید.
 7. شیر فلکه را باز کرده و جریان آب را چک کنید.

 

نحوه تعویض کارتریج

یکی از دلایلی که می‌تواند باعث چکه کردن آب از دوش حمام شود، فرسوده شدن کارتریج است. دوش‌های تک دستگیره‌ای معمولا کارتریج دارند. درصورتی که مشکل چکه کردن دوش مربوط به کارتریج باشد؛ باید تعویض یا تعمیر شود که کار نسبتا سختی نیست.

 1. جریان آب را ببندید.
 2. بااستفاده از وسایل مورد نیاز دستگیره شیر را باز کرده و آن را بردارید.
 3. پس از برداشتن صفحه اسکاتچون و چفت نگهدارنده، کارتریج را بیرون بیاورید.
 4. کارتریج جدید را جایگزین کارتریج قدیمی کنید.
 5. صفحه اسکاتچون و چفت نگهدارنده را درجای خود قرار دهید.
 6. دسته شیر را درجای خود قرار دهید.
 7. جریان آب را برقرار کنید.

 

سخن آخر

همانطورکه گفته شد دوش و سروش به دلایل مختلفی مثل کاهش فشار آب، چکه کردن آب یا تغییرات ظاهری در سردوش نیازمند تعمیر می‌شوند. شما به راحتی امکان تعویض سردوش و قسمت آسیب دیده دوش را دارید و مجبور نیستید هردفعه از لوله کش بخواهید آن را تعمیر کند. برای این کار لازم است دلایل چکه کردن  یا کاهش فشار آب را شناسایی کنید و برای هرعلت به شیوه جدا عمل کنید. سردوش‌ها می‌توانند به دلایلی مثل خراب شدن واشر سردوش یا شیرآب حمام، رسوب گرفتگی سوراخ‌های سردوش و خراب شدن کارتریج نیاز به تعمیر داشته باشد. در هنگام تعمیر باید به بیش از حد محکم نبستن دسته دوش، گم نکردن پیچ‌ها یا ترتیب باز کردن و بستن اجرای لوله و سردوش دقت کافی داشت.

 

تعمیر سردوش حمام

 

منبع : دانشنامه فارسی

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

زینب بحرانی کیست ؟ | 20 میشم

زینب بحرانی کیست ؟ | 20 میشم     زینب بحرانی (به عربی: زينب البحرانى) (زاده ۱۹۶۲، بغداد)، استاد دانشکده هنر باستان خاورنزدیک و باستان‌شناسی در دانشگاه کلمبیا است.     شغل او متولد شهر بغداد است و در اروپا و ایالات متحده تحصیل …

ادامه توضیحات

گائولایتر

گائولایتر گائولایترها یا گولایترها (به آلمانی: Gauleiters) رهبران حزبیِ یک شاخهٔ منطقه‌ایِ حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان یا رئیس یک «گائو» (به ژرمنی: Gau) بودند.   گائولایتر دومین مقام عالی‌رتبهٔ شبه‌نظامی حزب بود که فقط رایشسلایتر و پیشوا (فوهرر) از آن بالاتر قرار داشت. …

ادامه توضیحات

فرودگاه دسیرتو دا اتاکما

فرودگاه دسیرتو دا اتاکما

فرودگاه دسیرتو دا اتاکما فرودگاه دسیرتو دا اتاکما (به انگلیسی: Desierto de Atacama Airport) یک فرودگاه همگانی با کد یاتا CPO است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۲۲۰۰ متر است. این فرودگاه در کشور شیلی قرار دارد و در ارتفاع …

ادامه توضیحات
قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0