سایت در حال بارگذاری است ...

هدیه ویژه سایت بیست میشم جایزه تا پایان سال 1401 برای همه کاربران با وارد کردن کد : 20misham20p از ما 20 درصد تخفیف بگیرید. مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

1دانلود مقاله قاچاق انسان

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

                                     1دانلود مقاله قاچاق انسان

شرح مختصر : 

1دانلود مقاله قاچاق انسان بیان میکند قاچاق انسان شکل نوینی از برده‌داری در دنیای مدرن است که شامل استخدام انسان‌ها، انتقال و دریافت آنها برای وادار کردن افراد به تن‌فروشی یا مجبور کردن به کارهایی سخت و طاقت‌فرسا در کارخانجات، رستوران‌ها، مزارع و دامداری‌ها و پروژه‌های ساختمانی است.برای ادامه مطلب با ما در سایت یست میشم همراه باشید.

قاچاق انسان پس از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، سومین تجارت غیرقانونی در دنیا به شمار می‌رود. از انواع رایج آن قاچاق کودکان می‌باشد.

 

آگاهی و نگرانی در خصوص رشد فزاینده بازار جهانی برده داری جنسی در سراسر جهان در حال افزایش است.

رسانه های دیداری و شنیداری، اینترنت و مجلات زنان، در ایران و سراسر جهان درباره ظلم ها و بی عدالتی های قاچاق زنان و فحشای اجباری در ایران بسیار سخن گفته اند با توجه به گزارش روزنامه شرق در ٢۶ می،خبرگزاری خبرنگاران جوان با برگزاری میزگردی در همین رابطه، اعلام کرد که، ٢٨۶ زن در فجیره امارات متحده عربی به حراج گذاشته شدند.

ضمنا در 1دانلود مقاله قاچاق انسان متوجه میشویم که در این نشست، یک خلبان ایرانی که در خطوط هوایی امارات متحده کار می کند، مصطفی بن یحیی _اعلام کرد به طور متوسط ده تا پانزده دختر، هر روز از طریق نه پرواز منظم و بیست پرواز غیر منظم از ایران به دبی فرستاده می شوند.

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

 

 فهرست :

نگاهی به سیر تاریخی قاچاق انسان

مقدمه

قاچاق زنان در ایران از دوران قاجار شروع شد

اسناد موجود در مورد قاچاق زنان

علل قاچاق دختران و راههای پیشگیری از آن

بانکهای قاچاق دختران چگونه فعالیت می کنند ؟

اشکال متفاوت قاچاق زنان و دختران در ایران

قاچاق زنان و دختران پاکستان

چرا به قوانین ضد قاچاق زنان نیاز است ؟

علل و عوامل قاچاق چیست ؟

راههای پیشگیری از قاچاق انسان

قاچاق ، جنایتی بزرگ علیه بشریت

قاچاق زنان و دختران در قرن ۲۱ ، شش برابر قرن ۱۷ و ۱۹

قاچاق انسان جرمی بی قانون

اصولا پدیده قاچاق زنان در ایران چه پیشینه ای دارد؟

دلایل اجتماعی گسترده تر شدن ابعاد قاچاق زنان در ایران

در ایران از نظر قانونی با زنانی که با این شبکه ها همکاری می کنند چه برخوردی می شود ؟

قانون مبارزه با قاچاق انسان

قاچاق انسان به ایالات متحده ، برده داری نوین در عصر تمدن

منابع

 

 

 

 

قاچاق انسان:

قاچاق انسان شکل نوینی از برده‌داری در دنیای مدرن است که شامل استخدام انسان‌ها، انتقال و دریافت آنها برای وادار کردن افراد به تن‌فروشی یا مجبور کردن به کارهایی سخت و طاقت‌فرسا در کارخانجات، رستوران‌ها، مزارع و دامداری‌ها و پروژه‌های ساختمانی است.

در 1دانلود مقاله قاچاق انسان خواهیم خواند که:

قاچاق انسان پس از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، سومین تجارت غیرقانونی در دنیا به شمار می‌رود. از انواع رایج آن قاچاق کودکان می‌باشد.

 

 

نگاهی به سیر تاریخی قاچاق انسان:

بر اساس بررسی های به عمل آمده، تقریبا از ابتدای دهه 1990 میلادی به ویژه پس از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی بود که قاچاق انسان البته بیشتر قاچاق زنان در سطح جهان ابعاد گسترده ای یافت.

1دانلود مقاله قاچاق انسان اثبات میکند:

به طوری که امروزه ژاپن و تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی در امور واردات زن به صورت کالا و کارگر جنسی فعالیت دارند.

در آلمان 10 هزار زن از شهروندان کشورهای چک، لهستان و بلغارستان بر خلاف میل خود در کلوپ ها و میخانه ها کار می کنند.

 

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

                              1دانلود مقاله قاچاق انسان

قاچاق زنان در ايران از دوران قاجار شروع شد:

قاچاق زنان در ايران منحصر به عصر حاضر نيست و اسناد تاريخي به جاي مانده حكايت از قاچاق زنان ايراني در دوره قاجاريه دارد.

3 هزار سند درباره قاچاق زنان در ایران در اسناد کتابخانه ملی وجود دارد که از این میان حدود 40 سند مربوط به دوره پهلوی دوم و سایر اسناد مربوط به دوره قاجاریه و پهلوی اول است.

در آغاز قرن 19 فقط زنگيان يا سياه پوستان برده بودند. در اوايل قاجاريه هنوز فروش برده متداول بود، با وجود قانون منع خريد و فروش برده در كشورهاي خليج فارس، باز هم در اوایل مشروطه گزارش هايي درباره خريد و فروش دختران قوچانی داده شده است.

در تاریخ آمده است که در اوايل مشروطه از آصف الدوله، والی خراسان درباره قاچاق دختران این منطقه سئوال مي‌كنند و او در دادگاه محكوم مي‌شود.

 

 

قاچاق زنان و دختران به پاکستان:

بر اساس این تحقیقات قاچاق زنان در استان های خراسان و سیستان و بلوچستان،در واقع استان های همجوار کشور با پاکستان و افغانستان رایج است.

مطالعات در 1دانلود مقاله قاچاق انسان نشان میدهد

بر اساس گزارش ماهنامه خواندنی و گزارش جامعی که توسط کمیته زنان سازمان دفاع از قربانیان خشونت به همراه یکی از کارشناسان بهزیستی در سفر خود به مشهد تهیه شده،شیوه کار قاچاقچیان به این صورت بوده است که دختران رااز خانواده هایشان که غالبا در شرایط نابسامان اقتصادی به سر می بر ده اند ،

خواستگاری نموده به عقد خود در می آوردند و سپس آنها را به خانه های فساد در پاکستان که به خرابات موسومند می فروختند.

(بر اساس این گزارش یکی از مناطق حاشیه نشین مشهد(قلعه ساختمان) از مناطق مبتلا به این پدیده است.

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

                    1دانلود مقاله قاچاق انسان

علل و عوامل قاچاق انسان چيست؟

در آمارهاي مختلف جهاني خوانده ايد که آفريقايي ها از جمله بيشترين افرادي هستند که در دام قاچاقچيان انسان گرفتار مي شوند و تعداد قربانيان اين کشور زياد است.
تا به حال به علت قرباني شدن آفريقايي ها فکر کرده ايد؟ فقر، گرسنگي، بيکاري يکي از مهمترين عللي است که آفريقايي ها را در دام قاچاقچيان انسان گرفتار مي کند.
بسياري از جوانان آفريقايي به اميد تشکيل زندگي بهتر و پيدا کردن کاري مناسب و پردرامد به فکر مهاجرت به کشور هاي اروپايي مي افتند اما اين جز با مهاجرت هاي غير قانوني امکان پذير نيست.

اينجا است که قاچاقچيان انسان در کمين آنها نشستند و با وعده هاي رويايي آنان را به دام مي اندازند.

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

راه هاي پيشگيري از قاچاق انسان چيست؟

همانطور که گفته شد قاچاق انسان از جمله جرايم سازمان يافته است و مقابله آن به پليس و ارگان هاي مختلف يک کشور محدود نمي شود بلکه به همکاري هاي جهاني نياز دارد.
سازمان هاي جهاني بهتر با فقر گرسنگي، بيکاري و ناهنجاري هاي اجتماعي که به مهاجرت و قاچاق انسان منجر مي شوند مبارزه کنند.

مرزبانان کشور هاي مختلف بايد نظارت بيشتري در رفت و آمد هايي که انجام مي شود داشته باشند.

 

 

قاچاق انسان، جنایتی بزرگ علیه بشریت:

یکی از تبهکاری های سازمان یافته و جرایم جدیدی که به شدت امنیت بشر را تهدید می کند، پدیده تجارت انسان است که می توان از آن به عنوان برده داری و بردگی مدرن و جنایتی بزرگ علیه بشریت یاد کرد.

در حالی که شرع و عرف، تجارت کثیف انسان را عملی زشت می داند و آیات عظام بر لزوم برخورد دولت با پدیده شوم قاچاق انسان و ازدواج های اجباری که به واسطه این عمل صورت می گیرد، تاکید دارند باز هم شاهد وجود چنین تجارت های کثیفی هستیم.

کشور ایران، گرچه به لحاظ غنای دینی و ملی و استحکام نظام خانواده از مصونیت های در خور توجهی برخوردار است اما سودجویی باندهای تبهکار و برخی اخبار، همه ما را بر آن می دارد که بیداری و آگاهی بیشتری در این زمینه را مورد توجه قرار دهیم.

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

            1دانلود مقاله قاچاق انسان

اصولا پدیده‌ی قاچاق زنان در ایران چه پیشینه‌ای دارد؟

1دانلود مقاله قاچاق انسان اذعان میکند قاچاق زنان و دختران که اسناد آن حتی از زمان قاجار و قبل از قاجار در ایران وجود داشته، چیزی است که از سال‌ها پیش با شروع روابط خارجی ایران در کشور آغاز شده.

بنابراین ما باید با این تصور پیش بیاییم که اتفاقی نیفتاده که این پدیده قطع بشود. این پدیده قبل از انقلاب هم در ایران وجود داشته، بعد از انقلاب هم به زندگی خودش ادامه داده.

اما آن چیزی که خیلی باعث تعجب هست، این که، چگونه است که در سال‌های اخیر علی رغم همه‌ی گزارش‌های جراید عمومی در باره این پدیده، ما مکررا شاهد انکار حکومت جمهوری اسلامی بودیم.

گاه صریحا اعلام می‌شد که هرگز ایران مشکل قاچاق زنان و دختران را نداشته. بنابراین یکی از مهم‌ترین علل، سرپوشی این قضیه بوده که در واقع باعث می‌شده که ما نتوانیم علاجی برای این درد اجتماعی‌ بیاندیشیم.

 

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان
دلایل اجتماعی گسترده‌‌تر شدن ابعاد قاچاق زنان در ایران چیست؟

1دانلود مقاله قاچاق انسان دلایل متعددی را می‌‌تواند بیان کند. مثل دلایل اقتصادی،‌ فشار بر زنان در ایران و باز هم مجدد اشاره می‌کنم به انکار این قضیه که باعث شد.

ما این درد را نادیده بگیریم و اجازه بدهیم که در پیکره‌ی جامعه‌ی ایران به رشد خودش ادامه بدهد.

 

قانون مبارزه با قاچاق انسان:

الف ـ خارج یا وارد ساختن و یا ترانزیت مجاز یا غیرمجاز فرد یا افراد از مرزهای کشور با اجبار و اکراه یا تهدید یا خدعه و نیرنگ و یا با سوء استفاده از قدرت یا موقعیت خود یا سوء استفاده از وضعیت فرد یا افراد یاد شده، به قصد فحشاء یا برداشت اعضاء و جوارح، بردگی و ازدواج.

ب ـ تحویل گرفتن یا انتقال دادن یا مخفی نمودن یا فراهم ساختن موجبات اخفاء فرد یا افراد

 

قاچاق انسان به ايالات متحده؛ برده‌داري نوين در عصر تمدن:

اگرچه آمريكايي‌ها علاقه دارند مسأله برده‌داري در ايالات متحده را به عنوان موضوعي تاريخي بنگرند، اما با توجه به قاچاق سالانه بيش از 100 هزار انسان به آمريكا كه عموماً نيز زنان و دختران كشورهاي در حال توسعه هستند، نمي‌توان اين ادعا را پذيرفت.

نويسنده با اشاره به اين مطلب كه قاچاق انسان پس از قاچاق اسلحه و موادمخدر، سومين تجارت غيرقانوني در دنيا به شمار مي‌رود،

1دانلود مقاله قاچاق انسان  يادآوري مي‌كند كه اين افراد علاوه بر روسپيگري بايد به كارهايي سخت و طاقت‌فرسا در كارخانجات و رستوران‌ها و مزارع و دامداري‌ها و پروژه‌هاي ساختماني و هتل‌ها تن دهند.

نويسنده با اشاره به فعاليت‌هاي گسترده سازمان‌هاي غيردولتي و اجتماعي,

بهبود قوانين فدرال و نظارت بر اجراي مقررات كنوني، معتقد است كه بي‌ترديد تلاش شركت‌هاي تجاري براي كاهش قيمت تمام شده محصولات و خدمات خود، يكي از مهم ترين دلايل تداوم اين اقدامات شرم‌آور در عصر حاضر است.

 

در سال 2002 ميلادي، مولينا، زن 30 ساله مكزيكي، مجبور شد كه برخلاف ميلش، در كارخانه‌اي واقع در كاليفرنياي جنوبي كه به توليد پوشاك مي‌پردازد، شروع به كار نمايد.

ساعت كار وي 30/5 صبح تا 11 شب است و در هفت روز هفته نيز بايد كار كند. به علاوه او حق خروج از كارخانه و استحمام را نيز ندارد.

 

امروزه برده‌داري مدرن، با هراس، سوءرفتارهاي رواني، اعمال زور، شكنجه و يا تجاوز به عنف همراه است.

حدود 80 % اين افراد را نيز زنان و دختران تشكيل مي‌دهند.

بدين ترتيب، با مطالعه  1دانلود مقاله قاچاق انسان  به این نتیجه میرسیم که پس از تجارت اسلحه و موادمخدر،‌ اين تجارت شيطاني با گردش مالي 35 ميليارد دلاري خود، به عنوان سومين كسب و كار پول ساز دنياي امروز شناخته مي‌گردد.

 

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

 

 

1دانلود مقاله قاچاق انسان

             1دانلود مقاله قاچاق انسان

 

 

 

منبع:گوگل

 

 مقاله قاچاق انسان

شامل 34 صفحه فایل Word

حجم فایل : 1,590 کیلوبایت

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

متاسفانه موردی یافت نشد ...

قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0