1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

                           1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

شرح مختصر :

1دانلود مقاله پیرامون نوشابه بیان میکند که نوشابه، نوعی نوشیدنی شیرین گازکربنیک دار است که به عنوان نوعی نوشیدنی خنک و معمولاً برای برطرف نمودن تشنگی و یا به همراه غذا، مورد استفاده قرار می گیرد.برای ادامه مطلب با بیست میشم همراه باشید.

اغلب نوشابه ها حاوی کافئین هستند.

در برخی مناطق به دلیل گاز موجود در نوشابه مثل کالیفرنیا و فلوریدا، به آن سودا (بی کربنات دو سود) می گویند.

در اکثر مناطق کانادا، به نوشابه پاپ می گویند. معمولاً پاپ، نوشابه ایست که درون بطری قرار دارد؛ در حالی که سودا درون قوطی می باشد. البته در بیشتر نقاط دنیا به این نوع نوشیدنی، همان نوشابه می گویند.

برای طعم دادن به نوشابه از وانیل، دارچین، کارامل و همچنین اسانس انواع مرکبات، مخصوصاً پرتقال و لیمو ترش استفاده می کنند.

ضمنا در 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه میخوانیم :از آنجا که بخش اعظم نوشابه آب بوده و سایر مواد افزودنی، بخش ناچیزی دارند، این نوشیدنی را نوشابه نام نهاده اند. نوشابه ها اغلب کافئین دار هستند.

البته انواعی از آن بدون کافئین هم تهیه می شوند.

نوشابه ها را با شیره ی ذرت یا شکر شیرین می کنند. برای تهیه ی نوشابه های رژیمی، از مواد شیرین کننده مصنوعی همچون ساخارین استفاده می کنند که این مواد، اگرچه مزه شیرینی ایجاد می کنند،

اما کالری یا مواد مغذی ندارند و سبب چاقی هم نمی شوند.

 

 

 

فهرست :

مقدمه

نوشابه عامل کوتاهی قد

مضرات نوشابه های گازدار

نوشابه، دوستی خطرناک

تقویت حافظه با نوشابه گازدار

خطرات نوشیدن نوشابه‌های گازدار

تأثیر نوشابه‌های گازدار در موارد مختلف

گاز نوشابه‌ها

وقتی یک نوشابه می‌خورید، چه اتفاقی می‌افتد؟

1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

                    1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

مضرات نوشابه های گازدار

امـروزه مصرف نوشابه های گازدار بطور فزاینده میان مـردم باب گردیده است. اما آیـا مـصـرف كنـنـدگان از مـضرات این نوشابه های رنگارنگ با خبرند؟

امـروزه مصرف نوشابه های گازدار بطور فزاینده میان مـردم باب گردیده است.

اما آیـا مـصـرف كنـنـدگان از مـضرات این نوشابه های رنگارنگ با خبرند؟ پیـش از آن كـه جـــرعه ای دیـگر از نـوشـابـه خـود را بــنوشید بهتر است  1دانلود مقاله پیرامون نوشابه را مطالعه نمایید:

پــژوهشگران مضرات مصرف نوشابه های گازدار را چـنـیـن برمیشمارند:

۱- پـوسیدگی دندانها: تمام نوشابه های گازدار خاصیت اســیدی داشته و سبب فرسایش مینای دندانها میگردند. همچنین میزان قند بالای این گـونه مـحــصولات پوسیدگی دندانها را تسریع میكنند.

۲- چاقی: نوشابه های گازدار عمدتا از آب تصفیه شده، افزودنیهای مصنوعی و شكر تصفیه شده تهیه میگردند.

بنابراین فاقد هرگونه ارزش تغذیه ای بوده و تنها به خاطر میزان قند بالایشان دارای كالری زیادی میباشند كه سبب چاقی در فرد مصرف كننده میگردند.

در نوشابه های رژیمی نیز جای شكر معمولی از آسپارتام استفاده میكنند كه در ضمن آنكه یك ماده اشتها آور میباشد برای سلامتی نیز مضر بوده و مصـرف آن میگرن، سرگیجه و كاهش توان حافظه را بدنبال دارد.

۳- سوء تغذیه: افرادی كه به مصرف نوشابه های گازدار اعتیاد دارند و از طرفی كه این محصولات موجب كاهش اشتها میگردند بنابراین فرد معتاد تنها به مصرف نوشابه های گازدار روی آورده و دچار سوء تغذیه میگردند.

هنگامی كه شما در بطری یك نوشابه گازدار را میگشایید بلافاصله حبابها و گازهای موجود در آن به بیرون جهیده وظاهر میگردند.

گاز اینگونه محصولات بسبب وجود اسید فسفریك و دی اكسید كربن در تركیباتشان میباشد كه سبب اسیدی گشتن اینگونه محصولات نیز میگردند.PH نوشابه های گازدار بین ۲.۵ تا ۳.۵ میباشد كه موجب پدید آمدن محیطی اسیدی در معده میگردند.

در كل مسیر سیستم گوارش تنها معده قادر به مقاومت در برابر چنین محیط اسیدی میباشد. اما در دیگر اعضای سیستم گوارش بدن مانند دهان، گلو و مری در پی مصرف نوشابه های گازدار محیط اسیدی ناهنجاری ایجاد میگردد.

چراكه مخاط دهان، گلو و مری بسیار در برابر اسید حساس و آسیب پذیر میباشند.

اسید فسفریك موجود در این نوشابه ها نیز با رقابت با اسید هیدروكلریك معده عملكرد صحیح معده را تحت تاثیر قرار میدهد. هنگامی كه معده ناكارآمد میگردد غذای مصرفی گوارش نیافته باقی مانده و سبب سوء هاضمه و نفخ میگردد.

افرادی كه از زخم معده و سوزش سر سینه رنج میبرند باید از مصرف نوشابه های گازدار جدا خودداری كنند.

۴- تاثیر بروی كلیه ها: هنگامی كه میزان اسید فسفریك خون افزایش می یابد كلیه ها قادر بدفع سریع آن نمیباشند بنابراین فشار مضاعفی بروی كلیه ها تحمیل میگردد.

مصرف نوشابه های گازدار سبب میگردد تا كلسیم از استخوانها برداشته شده و درون خون جریان یابد این امر موجب رسوب كلسیم اضافی در كلیه ها گردیده كه در نهایت منجر به سنگ كلیه میگردد.

۵- تاثیر بروی پوست: خون اسیدی بروی عملكرد گلوتایتون تاثیر میگذراد. گلوتایتون یك آنزیم با خاصیت آنتی اكسیدانی میباشد. علاوه بر آن نوشابه های گازدار فاقد هرگونه مواد معدنی و ویتامین میباشند.

افرادی كه نوشابه مصرف میكنند معمولا مصرف آب میوه، شیر و حتی آب را كاهش میدهند و بدن خود را از ویتامینها و مواد معدنی كه برای سلامتی پوست ضروری میباشند محروم میسازند. بنابراین پوستشان بیشتر دچار چین و چروك میگردد.

۶- تاثیر بروی استخوانها: اسید فسفریك موجود در نوشابه های گازدار ماده ای بسیار سمی میباشد. در صنعت از اسید فسفریك بعنوان سختی گیر آب استفاده میگردد. به این طریق كه اسید فسفریك سبب زدودن كلسیم و منیزیوم از آب سخت میگردد.

اسید فسفریك در بدن نیز دارای عملكرد مشابهی میباشد. یعنی یون كلسیم را از استخوانها بر داشته و پوكی استخوانها را سبب میگردد.

۷- تاثیر كافئین: به نوشابه های گازدار عمدا كافئین افزوده میگردد تا ایجاد اعتیاد و وابستگی در مصرف كنندگان خود كنند. كافئین موجود در نوشابه های گازدار با سرعت بیشتری نسبت به دیگر نوشیدنیهای حاوی كافئین مانند قهوه و چای جذب بدن میگردد.

كافئین سبب برهم خوردن نظم خواب گردیده، علایم پیش از قاعدگی را تشدید كرده و سبب كم آبی در بدن میگردد.

به خاطر داشته باشید كه بیماریها یك شبه پدیدار نمیگردند بلكه در طی سالها بر اثر پیروی از رژیمهای غذایی نامناسب ایجاد میگردند.

در نتیجه 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه:

بنابراین مصرف نوشابه های گازدار را به حداقل ممكن رسانده و در عوض به نوشیدن آب وآب میوه های طبیعی روی آورید.

هرگاه هم كه هوس مصرف نوشابه های گازدار را كردید حتما از نی استفاده كنید تا از تماس مستقیم نوشابه با دندانها خودداری كرده باشید.

نوشابه، دوستی خطرناك

1دانلود مقاله پیرامون نوشابه نشان داده است که  تمام نوشابه‌های گازدار خاصیت اسیدی داشته و سبب فرسایش مینای دندان‌ها شده و همین‌طور میزان قند بالای این نوشابه‌ها باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

در1دانلود مقاله پیرامون نوشابه بررسی شده است که این روزها و در فصل گرمای تابستان مصرف نوشابه‌های گازدار به‌طور فزاینده‌ای در میان مردم باب شده است.

ولی در 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه سوالی مطرح است، آیا كسانی كه از این نوشابه‌های گازدار استفاده می‌كنند از مضرات آن اطلاعی دارند یا نه؟

1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

                1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

تقویت حافظه با نوشابه گازدار

بنا به نظر متخصصین، نوشیدنیهای گازدار، که همواره توسط مبلغین رژیمهای سالم نهی میشوند، میتوانند موجب تقویت حافظه شوند.

عصب شناسان دانشگاه کلدونیان گلاسگو (Glasgow Caledonian) مصرف مقدار نوشیدنی غیر الکلی معادل دو قوطی نوشیدنی گازدار را، روشی برای تقویت و نگهداری حافظه میدانند و میگویند که این نوشیدنیها میتوانند با زوال عقل یا dementia در افراد سالخورده مبارزه نمایند.

دکتر لی رایبی (Leigh Riby) مدرس روانشناسی که این تحقیقات را رهبری میکند، میگوید که افرادی که برای امتحانات خود درس میخوانند میتوانند با افزودن قند به رژیم روزانه خود، موفقتر باشند.

او تحقیقات خود بر روی بخشی از مغز متمرکز کرده که هیپوکمپوس (hippocampus) نام دارد و حافظه تازه در آن ساخته میشود و با بروز dementia، رو به ضعف میرود.

دکتر رایبی با استفاده از مجموعهای از آزمایشهای حافظه و روشهای تصویربرداری از مغز، عکسالعملهای داوطلبان را قبل و بعد از نوشیدن یک نوشیدنی شیرین ارزیابی میکند.

نتیجه اینکه آنها موفق شده اند ۱۷% بیشتر از قبل چیزهایی را به خاطر آورده و از حافظه خود استفاده کنند.

او گفت : “اکثر ما میدانیم که مواجهه انسان با موقعیتهای پرتنش، به طور طبیعی موجب افزایش میزان گلوکز در بدن و به خصوص در هیپوکمپوس میشود.”

“همچنین افراد بیشتر قادر به یادآوری واضح موقعیتهای ترسناک یا خطیر هستند تا وقایع عادی. این سیستم گلوکز-حافظه، برای کمک به بقای انسان به وجود آمده است و متاسفانه در سنین بالا به خطر میافتد.”

از ۲۵ داوطلب شرکت کننده در این آزمون که در سنین ۱۸ تا ۵۲ سال بودند، خواسته شد که فهرستی از کلمات را به خاطر بسپارند.

آنهایی که آب مخلوط با اسانس پرتقال و ۲۵ گرم شکر (تقریبا معادل مقدار موجود در یک قوطی کوکا کولا) نوشیده بودند، ۱۱% بیشتر از دیگران موفق به حفظ لغات شدند.

اگر شرکت کنندگان دوبرار این مقدار شکر مصرف کرده بودند، قادر بودند تا ۱۷% پیشرفت داشته باشند. آنها همچنین توانستند یک هزارم ثانیه سریعتر از قبل، لغات را به یا بیاورند.

 

 

مصرف نوشابه‌هاى الکلى

تأثیر نمایش مشروبات الکلی

تأثیر آگهی‌های بازرگانی

 

 

 

مباحث يادگيرى اجتماعى درمورد نمايش خريد نوشابه‌هاى الکلى از تلويزيون در 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه به‌کار برده شده است. تصاويرى که خريد بسيار نوشابه‌هاى الکلى را نشان مى‌دهد،

همراه با نتايج موفق شخصى يا حرفه‌اى شخصيت‌هاى تلويزيوني، ممکن است اين برداشت را ايجاد کند که نوشيدن نوشابه‌هاى الکلى به ميزان بسيار، رفتار اجتماعى مطلوبى است.

ويرانى‌هايى که به استفاده از نوشابه‌هاى الکلى مربوط است، يکى از مسائلى است که سلامت عمومى جامعه را به‌خطر مى‌اندازد. عواقب مصرف نوشابه‌هاى الکلى مى‌تواند پيامدها و ابعاد بسيار وسيع و خطرناکى داشته باشد.

درخلال ده سال گذشته، نگرانى‌هاى فزاينده‌اى دربارهٔ نقشى که تلويزيون مى‌تواند در تربيت اجتماعى افراد در ارتباط با نوشيدن نوشابه‌هاى الکلي، به‌خصوص در ميان جوانان داشته باشد، وجود داشته است.

يک‌بار ديگر، نگرانى‌ها دربارهٔ نقش خاصى است که هم برنامه‌ها و هم آگهى‌ها مى‌توانند در اين بستر ايفا کنند.

در اين ارتباط، بر تأثير بالقوهٔ آگهى‌ها تلويزيونى براى نوشابه‌هاى الکلى تأکيد شده است.

با وجود آنکه آگهى‌هاى تلويزيونى براى فروش اين محصولات، بازار بزرگسالان را هدف قرار مى‌دهند، شمارى از مطالعات پيمايشي: فراگير بودن آگهى‌هاى تجاري، به‌خصوص آگهى مربوط به برچسب‌هاى مختلف آبجو و لاگر (آبجو سبک) را در ميان کودکان و نوجوانان آشکار ساخته‌اند.

علاوه بر نوشابه‌هاى الکلى که از تلويزيون تبليغ مى‌شوند، نمايش رفتار نوشيدن در برنامه‌ها نيز، جاى نگرانى داد.

در تلويزيون، اگرچه يک سوم شخصيت‌ها الکل مى‌نوشند، تعداد کمى از آنها نشان داده مى‌شوند که به‌اين دليل دچار مشکل شوند. اغلب مصرف الکل به شخصيت‌هاى مهم مذکر مربوط و اغلب در خانه انجام مى‌شود.

اين ديدگاه در 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه وجود دارد که نمايش اينچنينى مصرف الکل در برنامه‌هاى مردمي، مى‌تواند موجب افزايش مشروبخوارى درميان بينندگان جوان شود.

همراهى سبک جذاب زندگى يا شخصيت‌هاى جذاب با مشروبخواري، مى‌تواند اين باور را در ميان بينندگان، به‌ويژه بينندگان جوان، به‌وجود آورد که الکل با موفق و ثروتمند بودن دست در دست هم دارند.

پژوهشگران در 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه استدلال مى‌کنند که در سايه اين همجواري، ممکن است نوشابه‌هاى الکلى جذاب‌تر درک شوند. اگرچه، نشان داده شده اس که بسيارى از برنامه‌هاى تلويزيونى استفاده بى‌رويه از الکل را به‌تصوير مى‌کشند،

اما مدارک تجربى مرتبط با تأثيرات چنين موضوعاتى بر مصرف واقعى الکل، وسيع نيست.

 1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

                   1دانلود مقاله پیرامون نوشابه

منبع:گوگل

محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط