مقاله ای کامل پیرامون تنظیم خانواده

1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده

                         1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده

شرح مختصر :

1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده بیان میکند  ناتوانی جنسی همیشه مثل کابوسی برای همه مــردان بوده است.برای ادامه مطلب با بیست میشم همراه باشید.

هرچـنـد کـه امـروزه با پیشرفت های عــلمی و داروهـایی که برای درمان این مشکل ساخته شده اســت دیـگـر مـسئله وحشـتناکی به نظر نمی آید.

به طور خلاصه دلایل عدم تخمک گذاری را در چند مسیر می توان بررسی کرده: در گروه اول عدم تخمک گذاری به دلایل مشکلات در هورموهان های تحریک کننده و بالادستی تخمدان وگروه دوم مشکل در تخمدان ها.

این روزها بحث تعیین جنسیت جنین به موضوع داغی تبدیل شده كه خیلی از همسران، حتی در جوامع پیشرفته به دنبال آن هستند. اما آیا واقعا می*توانیم جنس فرزندمان را خودمان انتخاب كنیم؟راستی اگر انتخاب جنسیت فرزند آسان بود، چند درصد افراد دختر یا پسر بودن كودكشان را انتخاب می كردند؟

سرطان تخمدان را «قاتل خاموش» نامیده اند زیرا معمولا علایم آن وقتی ظاهر می شود که بیماری به مراحل پیشرفته رسیده است و عمدتا غیرقابل درمان است.1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده اذعان میکند که

اما کارشناسان بهداشتی مجموعه ای از علایم جسمی را شناسایی کرده اند که در زنان مبتلا به سرطان تخمدان رخ می دهند و ممکن است نشانه های هشداردهنده اولیه برای این بیماری باشند.

 

مطلب مرتبط برای شما ای بهترین

پایان نامه تاثیر فضای مجازی بر روابط درون خانواده

پایان نامه تاثیر فضای مجازی بر روابط درون خانواده
مباحث درس تنظیم خانواده :

این درس به تعریف انواع جمعیت، هرم‌های سنی جمعیتی، اهداف تشکیل خانواده، ملاک‌های گزینش همسر، مبانی و اهداف خانواده و… می‌پردازد.

اگر دانشجو هستید و به دنبال جزوه تنظیم خانواده هستید، می‌توانید همین حالا جزوه این درس را از سرزمین دانلود دریافت کنید.

 

تنظیم خانواده مسائل زناشویی

فهرست :

ناتوانی جنسی در مردان

داروهای موثر در تحریک تخمک گذاری

روش های انتخاب جنسیت جنین

سرطان تخمدان

بیماری ها

طبق تحقیقات پزشکی 70 درصد از ناتوانی های جنسی از عواقب ابتلای افراد به دیابت، بیماری های کلیه، سفت شدگی بافت ها، اختلالات غدد، بیماریهای آوندی، فشار خون بالا و همچنین بیماری های اعصاب می باشد. بین 50 تا 60 درصد کلیه افراد مبتلا به دیابت دچار ناتوانی جنسی هستند. ممکن است که ناتوانی جنسی علامتی برای ابتلای شما به بیماری جدی تر باشد که از آن خبر ندارید – پس اگر دچار ناتوانی جنسی هستید، سریعاً دنبال درمان های تخصصی باشید.

معالجات

برخی از داروها که برای درمان فشار خون، زخم معده، افسردگی، سرطان پروستات و همچنین داروهایی که برای جلوگیری از طاسی و کمک به رژیم های غذایی استفاده می شوند ممکن است عوارض جانبی مثل ناتوانی جنسی داشته باشد. در اینگونه موارد این ناتوانی جنسی فقط تا زمانی که از این داروها استفاده می کنید طول میکشد.

اعمال جراحی 

جراحی های انجام شده بر روی نخاع، پروستات، مثانه و لگن خاصره ممکن است با قطع بعضی عصب ها، بافت ها، ماهیچه ها و شریان های مورد نیاز به ناتوانی جنسی منجر شوند.استفاده از سیگار، مشروبات الکلی و داروهای مخدرامروزه ثابت شده است که کشیدن سیگار هم یکی از دلایل ابتلا به ناتوانی جنسی به حساب می آید. هر چند که بعضی به غلط تصور می کنند که سیگار با تحریک جنسی همراه است اما این تصور کاملاً بی پایه و اساس است. در مورد مشروبات الکلی و داروهای مخدر مثل هروئین و کوکائین هم وضع به همین منوال است. (تقریباً 100 درصد مردانی که کوکائین استفاده می کنند دچار ناتوانی جنسی هستند.)

عدم توازن هورمون ها

از آنجا که تستوسترون و سایر هورمون های نرینگی با ورود به میانسالی کاهش مییابند، عقیده بر این است که پایین بودن تستوسترون به خصوص در کهنسالان مهمترین دلیل ابتلا به ناتوانی جنسی می باشد. علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که کمبود تستوسترون همچنین به سایر مشکلات جنسی نیز می انجامد.

عوامل روانی

آمار نشان می دهد که حدود 10 تا 20 درصد از ناتوانی های جنسی نتیجه مستقیم بعضی مشکلات روانی مثل کمبود اعتماد به نفس، افسردگی و به خصوصاسترس و اضطراب است.

در اینجا هیچ مشکل جسمی وجود ندارد و مرد کاملاً سالم است اما باز هم قادر به برقراری ارتباط نیست. میزان آسایش مرد هم بسیار مهم است.در 1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده بیان میدارد

خستگی و بی حوصلگی، مشکلات زناشویی، یا تفکرات منفی نسبت به همسر می تواند به بروز ناتوانی بیانجامد. ناتوانی جنسی که از مشکلات روانی ناشی می شود معمولاً موقتی هستند و فقط تا زمانی وجود دارند که ان مشکل روانی نیز در فرد وجود دارد.

1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده

                        1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده

داروهای گیاهی

اگر چه بسیاری معتقدند که گیاهان دارویی برای این منظور کاربردی ندارند و این مشکل را برطرف نمی کنند اما تحقیقات خلاف آن را ثابت کرده است.

بعضی از گیاهان دارویی که در فروشگاه ها موجود است خارخسک، یوهیمبه، گینکو و… می باشد.

اگرچه این داروها بر خلاف داروهای شیمیایی کاملاً بی ضرر و فاقد عوارض جانبی هستند، مهم است که بدانیم کیفیت کاربردی آنها متفاوت است.

یکی از بهترین این داروها خارخسک است که روی کاربرد آن تحقیقات بسیاری انجام شده است. این ماده از زمان های قدیم در اروپا و آسیا برای درمان ناتوانی های جنسی و ناباروری مورد استفاده قرار می گرفته است البته قبل از اینکه پیشرفت های علمی داروهایی شیمیایی و علاج های پزشکی برای این عارضه پیدا شود و ماده اصلی آن که پروتودیوسین نامیده می شود کشف شود.

شش دانشگاه و بیمارستان آکادمیک بیش از نه تحقیق روی این مسئله انجام داده اند که آثار پر منفعت داروهای گیاهی را به اثبات می رساند.

این تحقیقات نشان داده است که خارخسک در مواقعی کاربرد دارد که هورمون های جنسی فرد نامتوازن بوده یا تستوسترون کاهش یافته باشد.

در این حالت ماده فعال موجود در خارخسک می تواند با استفاده از آنزیم های طبیعی بدن فرد این کمبود را جبران کند.1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده تحقیق داشته است که

تحقیقات دیگری نشان داده است که خارخسک می تواند dhea که ماده ای موثر برای برقراری یک رابطه ی جنسی سالم و کامل می باشد را در بدن فرد بالا ببرد.در 1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده متوجه میشویم که

این ماده برای درمان ناتوانی های جنسی بالا بردن کیفیت عملکرد فرد بسیار خوب عمل می کند و اگر به طور مرتب مورد استفاده قرار گیرد می تواند این مشکل را درمان کند، به یاد داشته باشید که این دارو فوری عمل نمی کند و نیازمند زمان است.

هیچ عوارض جانبی هم تا به حال از این ماده دیده نشده است.نکته قابل توجه: اگرچه می توان در فروشگاه ها انواع مختلفی از این داروی گیاهی را مشاهده کرد، اما باید توجه داشته باشید که بعضی از این داروها اصل نیستند و فاقد آن ماده فعال که به درمان این عارضه کمک می کند هستند.

دقت کنید که نوعی از این ماده را انتخاب کنید که حداقل 45 درصد حاوی پروتوسین باشد.

 

 

 

تنظیم خانواده مسائل زناشویی

 

جنسیت جنین چگونه شكل می گیرد؟

 در  1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده بررسی شده است که سالهاست كه دانشمندان اعلام كرده اند هر یك از والدین نیمی از ساختار ژنتیكی كودكشان را تامین می كنند.

درباره ی تعیین جنسیت نیز این مساله صادق است، به نحوی كه دو كروموزم جنسی هر فرد، یكی از پدر و یكی از مادر تامین شده است.

دو نوع كروموزوم جنسی در بدن وجود دارد : كروموزوم x و كروموزوم y.سلول جنسی زن (تخمك) دارای فرمول xx است و به فرزندش می تواند فقط یك كروموزم x بدهد. اما سلول های جنسی مرد (اسپرم) دارای دو نوع كروموزم جنسی y وx هستند.

بنابراین بسته به اینكه كدام نوع اسپرم (حاویx یا y) با تخمكی كه حاوی كروموزوم x است تركیب شود، جنسیت جنین مشخص می شود. اگر اسپرم حاوی كروموزم y موفق به نفوذ در تخمك شود، جنین پسر خواهد بود و اگر اسپرم حاوی x به تخمك وارد شود، جنین، دختر خواهد بود.

در واقع تمام روش های توصیه شده برای انتخاب جنسیت فرزند، پیش از وقوع حاملگی موثرند. حتی چند ثانیه پس از لقاح، دیگر نمی توان جنسیت جنین را تغییر داد، زیرا بلافاصله پس از ورود اولین اسپرم به تخمك، غشایی محكم در اطراف آن ایجاد می شود كه اجازه ورود اسپرم دیگری را نمی دهد.

اسپرم ها، ویژگی های متفاوت دارندیكی از مسائل مهمی كه سبب تعیین جنسیت جنین می شود، ویژگی های متفاوت اسپرم هاست. به عبارت دیگر، اسپرم های حاوی x (مولد دختر) از نظر سرعت حركت، محیط مناسب زندگی، طول عمر و … با اسپرم های حاویy (مولد پسر) متفاوت هستند.

این تفاوت ها در كنار تفاوت هایی كه در غشای تخمك، شرایط محیطی رحم و بسیاری از عوامل شناخته شده و ناشناخته ی دیگر وجود دارد، جنسیت جنین را رقم میزند.محققان دریافته اند اسپرم های حاویx ، از اسپرم های y كمی بزرگ ترند.

بنابراین اسپرم های x به سبب حجیم بودن، حركت كندتری دارند. اما از سویی دیگر میزان ph محیط داخلی رحم كه به طور طبیعی كمی حالت اسیدی دارد، نیز بر طول عمر اسپرم ها تاثیر می گذارد.

1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده نشان میدهد که اسپرم های y در محیط رحم دوام كمتری دارند. در عوض اسپرم های مولد دختر در محیط اسیدی طول عمر بیشتری دارند.

1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده

                           1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده

اما آیا می توان از این ویژگی ها برای انتخاب جنسیت جنین بهره گرفت؟

  در 1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده یاد میگیریم که ویژگیهای متفاوت اسپرمها برای ادامه حیات سبب شده است برخی دانشمندان علوم پزشكی و فیزیولوژی با تكیه بر تجربیات علمی خود، توصیه هایی برای پسردار یا دختردار شدن ارائه دهند.

دكتر لاندروم شتلز، برای اولین بار با انتشار یك كتاب، روش های خاصی را برای انتخاب جنسیت جنین ارائه كرد و پس از آن، پزشكان زیادی از این روش ها برای زوج های علاقمند، بهره گرفتند.

به اعتقاد دكتر شتلز، زمان تخمك گذاری مادر و وقوع عمل لقاح، نقش مهمی را در تعیین جنسیت فرزند ایفا می كند. در واقع روش های دكتر شتلز بر پایه تخمین زمان تخمك گذاری مادر بنا شده است.در 1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده بیان میکند که

او معتقد است اگر لقاح در فاصله كمتر از 12 ساعت از زمان تخمك گذاری به وقوع بپیوندد، احتمال پسردار شدن بیشتر است. اما به سبب دوام كمتر اسپرم های y اگر لقاح بعد از یك روز از تخمك گذاری مادر صورت گیرد، احتمال دختردار شدن را بیشتر خواهد كرد.

لذا آنچه اهمیت دارد، دانستن زمان تخمك گذاری است كه كار سادهای نیست.از نظر بیولوژی، زمان تخمك گذاری هر زنی به ویژگی های ژنتیكی و اكتسابی وی بستگی دارد و اگر چه طبق یك اصل كلی فیزیولوژیك،

تخمك گذاری در نیمه سیكل قاعدگی (تقریبا 13 تا 15 روز پس از اولین روز قاعدگی آخر) رخ می دهد، اما زمان دقیق آن مشخص نیست و تنها با كنترل دقیق توسط دستگاه اولترا سوند قابل تشخیص است.

با این حال پزشكان معتقدند هنگام تخمك گذاری، دمای بدن زن كمی بالا می رود و با استفاده از این موضوع، می توان زمان آن را تخمین زد. برای این كار زن باید هر روز دمای بدن خود را اندازه بگیرد و آن را یادداشت كند.

روزی كه دمای بدن وی، نیم تا یك درجه زیاد شود، روز تخمك گذاری وی خواهد بود. با این همه نمی توان خطاهای دید فرد و خطای ابزار سنجش دما را در این روش نادیده گرفت.در 1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده توجیه میشود که

رژیمهای غذایی خاص برای انتخاب جنسیت فرزندیكی از روشهای پُرطرفدار كه امروزه به شكلی رایج برای انتخاب جنسیت فرزند تجویز می شود، رژیمهای غذایی خاص است كه باید توسط مادر رعایت شود.1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده یاداور میشود که

رعایت رژیم های غذایی خاص از سوی مادر باعث تغییر میزان اسیدیته (ph) محیط داخلی رحم می شودو این مساله میتواند در بقا و فعالیت اسپرم هایx و y تاثیرگذار باشد.

 

مطلب مرتبط برای شما ای بهترین

پایان نامه تاثیر فضای مجازی بر روابط درون خانواده

پایان نامه تاثیر فضای مجازی بر روابط درون خانواده
درس جمعیت و تنظیم خانواده یکی از دروس مهم می باشد که می تواند در اینده هم بسیار کاربردی باشد.

با این تفاصیل مصرف برخی غذاها كه سبب اسیدی شدن محیط داخلی رحم می شود، می تواند باعث بقا و فعالیت بیشتر اسپرم های حاوی x شود و احتمال دخترشدن جنین افزایش یابد.1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده نتیجه گیری کرده است که

غذاهای حاوی كلسیم و منیزیم مانند شیر و سایر لبنیات، ماهی، میگو، سبزیجات تازه مثل كرفس، پیاز و اسفناج، كاكائو و غذاهای شیرین، همراه با حذف نمك از غذا می توانند احتمال دختر شدن جنین را زیاد كنند.

از طرفی، قلیایی شدن محیط رحم باعث دوام و فعالیت بیشتر اسپرم های y و در نتیجه پسردار شدن می شود و شاید با مصرف غذاهایی كه حاوی میزان سدیم و پتاسیم بیشتری هستند

مثل غذاهای نمكی، دانه های روغنی، كره و گوشت قرمز ، همراه با حذف شیر و لبنیات از رژیم غذایی، بتوان به این هدف رسید.آنچه در این میان اهمیت دارد، آن است كه این رژیم ها حداقل باید 2 ماه پیش از حاملگی رعایت شوند تا اثرات مورد نظر را بر محیط داخلی رحم بگذارند.
اگر بر خلاف تمایل زوجین، حاملگی در این مدت اتفاق نیفتد، ادامه رژیم غذایی در آینده،زن را با كمبودهای تغذیه ای روبرو خواهد كرد؛

مثلا نخوردن شیر و لبنیات به امید پسردار شدن، مادر را در آینده با خطراتی مانند پوكی استخوان درگیر می كند. 1دانلود مقاله پیرامون تنظیم خانواده نشان میدهد

زیاده روی درمصرف غذاهای شور برای پسردار شدن، خطر ایجاد فشار خون بالا و مسمومیت حاملگی و مصرف زیاد شیرین یجات ، خطر بروز دیابت را به دنبال دارد.

این خطرات،تهدیدكننده جان مادر و كودك هستند و نمی توان اهمیت آنها را نادیده گرفت.استفاده از رژیم های سخت غذایی، علاوه بر ایجاد كمبودهای تغذیه ای می تواند اثرات روانی نامطلوبی در مادر بر جای بگذارد.

استرس و اضطراب خود یكی از پیامدهای سختگیری در رژیم غذایی است كه این مساله نیز در جنسیت جنین بی تاثیر نخواهد بود.

 

 

منبع:گوگل

محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط