1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

                    1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

موضوع جزوه:دین و زندگی
مولف:حسین احمدی
نوع نظام:جدید
جزوه آلفای ذهنی

نوع فایل : پی دی اف pdf

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

                          1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

چگونه درس دین و زندگی را برای درصد بالا بخوانم؟

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم بیان میکند شما برای داشتن 20 درصد و 30 درصد در کنکور ، حتی با یک روخوانی و آماده شدن برای امتحانات پایان ترم، می توانید این درصدها را به دست آورید.فایل مورد نظردر قالب pdf  با حجم 11.8 مگابایت می باشد. دوستان گرامی و دانش آموزان ارجمند و عزیز در صورت تمایل می توانید این فایل بسیار با ارزش را به صورت مستقیم از سایت بیست میشم تهیه بفرمائید.

اما زمانی می توانید به درصد 50 و یا 60 برسید که علاوه بر مطالعه دقیق کتاب های خود، تست زنی را هرگز فراموش نکنید، نکات مهم را یادداشت نمایید، خلاصه برداری کنید و… اما رسیدن به درصد های 70 تا 100 تکنیک هایی را می طلبد که شاید هر داوطلبی نمی تواند به شخصه به آن دست یابد.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از داوطلبان کنکور دارند، بی توجهی به پیام آیات می باشد. به عنوان مثال شاید اینگونه تصور می نمایند که مطالعه متن به تنهایی کفایت می کند و به همین دلیل شاید می توانند با مطالعه این متن، حداقل 50 درصد را داشته باشند. اما چند نکته مهم را باید در این خصوص ارائه نماییم. اولا : متن و آیه های قرآنی در بسیاری از سوالات کنکور در هم تنیده شده است بنابراین تسلط بر تنها یکی از این موراد، مشکل آفرین خواهد بود و شما نخواهید توانست به سوالات آن در کنکور پاسخ دهید.

نکته دومی که ذکر آن ضروری است، اطلاع از سطح بندی سوالات کنکور می باشد. حتی اگر ما این فرض شما را درست بدانیم باز هم از کجا می توانیم اطمینان داشته باشید که از 50 درصد در نظر گرفته شده شما حداقل 20 درصد از سوالات در سطح بسیار دشوار نمی باشد؟؟ چقدر می توان اطمینان داشت که شما 50 درصد فرضی را به صورت درست پاسخ خواهید داد؟ این فرض شبیه این است که شما این اطمینان را داشته باشید که در کنکور به 100 درصد سوالات پاسخ خواهید داد.

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

آیا مطالعه جزوه خلاصه دین و زندگی کنکوربه تنهایی کافی می باشد؟

 

تجربه سال های اخیر این موضوع را ثابت نموده است که مطالعه کتب درسی به تنهایی نمی تواند تعیین کننده موفقیت شما باشد. بنابراین اگر بخواهید بدانید که چگونه دینی کنکور را 100 بزنیم؟ باید بدانید که کتب درسی را به خوبی و به صورت دقیق مطالعه نمایید، تست زنی کنید و جزوه خلاصه دین و زندگی کنکور را که موجب تثبیت ذهنی شما خواهد شد را مطالعه نمایید.

اگر بخواهید حجم کتاب های سه سال دبیرستان را به همراه کتاب گاج بر روی هم بگذارید مجموعا حدود چند صفحه می شود؟؟ آیا می توانید این ادعا را داشته باشید که شما این حجم را می توانید در یک روز و یا یک هفته به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایید و در عین حال بر آن کاملا مسلط شوید؟؟ پاسخ منطقی آن قطعا خیر خواهد بود. حتی در صورتی که خلاصه برداری نموده اید، چقدر اطمینان دارید که خلاصه های شما می تواند نماینده تمام متن مورد نظر باشد؟؟

پاورقی هایی که در درس دین و زندگی وجود دارد، به نوبه خود از مهم ترین مباحثی است که در کنکور حائز اهمیت می باشد. هر ساله سوالاتی از این مباحث طرح می شود.

مطلب پیشنهادی برای شما :

 

دینی میکرو 1401 جلد 1

 

دینی میکرو 1400 جلد 1

 

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

 

روش صحیح مطالعه دین و زندگی

بسیاری از دانش‌آموزان با وجود آنکه زمان کافی را برای درس دین و زندگی صرف می‌کنند اما موفق به کسب درصد بالا نمی‌شوند و دلیل اصلی این موضوع، عدم اطلاع از نحوه مطالعه صحیح است. اهمیت دین و زندگی در کنکور به این دلیل است که اکثر داوطلبان درصد بالایی را در این درس کسب می‌کنند و پایین تر بودن نمره و تراز شما نسبت به میانگین کل درصد دروس داوطلبان، تاثیر بسیار منفی بر روی رتبه و تراز شما خواهد داشت پس باید هم مطالعه داشته باشید و هم تست بزنید تا به مرور در تست زنی نیز به تسلط برسید.

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

اختصاص زمان کافی به دین و زندگی

دین و زندگی جزو دروسی است که باید به مرور خوانده شود و هرگز نباید مطالعه آن را به ماه‌های پایانی و نزدیک به کنکور موکول کنید. از همان ابتدا برای کنکور برنامه ریزی می‌کنید، حداقل یک روز درمیان وهر دفعه حدود 45 دقیقه را به درس دین و زندگی اختصاص دهید و دست کم هفته ای 3 ساعت در این درس مطالعه داشته باشید.

مجدد تاکید می‌کنیم که نخواندن درس دینی به بهانه اهمیت به دروس اختصاصی و مهم‌تر و موکول کردن به ماه های پایانی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چرا که این درس پرحجم و پر از نکات ریزی است که باید به مرور آنها را یاد بگیرید و قطعا با صرف زمان یک یا دو ماه به این درس نتیجه مطلوبی را به دست نمی‌آورید.

 

 

 

مطلب پیشنهادی برای شما :

 

دینی میکرو 1401 جلد 1

 

دینی میکرو 1400 جلد 1

 

 

 

 

روش صحیح مطالعه دینی | بودجه بندی

از دین و زندگی 25 سوال در کنکور سراسری مطرح می‌شود که داوطلبان باید در مدت زمان 17 دقیقه تمام سوالات را پاسخ دهند. حدود 32 درصد سوالات دین و زندگی کنکور را دینی دهم، 36 درصد دینی یازدهم و 32 درصد را نیز دینی دوازدهم تشکیل داده است.

اگر بخواهیم به صورت مبحثی پراهمیت ترین مباحث را نام ببریم، مبحث آیات و روایات که نقطه ضعف اصلی بیشتر داوطلبان نیز هست، 44 درصد از کل سوالات دینی کنکور را به خود اختصاص داده است پس باید در این بخش تمرکز بیشتری داشته باشید و سعی کنید با حل تست‌های متنوع، با تیپ بندی سوالات آشنا شوید و به محض دیدن یک سوال سریع راه حل آن را بیابید.

با توجه به سوالات 10 سال اخیر فرهنگ و معارف اسلامی، از فصل‌های زیر نیز تعداد سوالات بیشتری چه در بخش آیات و چه در بخش روایات مورد توجه طراحان کنکور سراسری است:

 • درس 3، 5 ،6 ،8 و 11 دینی دهم
 • درس 1، 2، 4، 5، 8 و 10 دینی یازدهم
 • درس 3، 4 ، 5 و 8 دینی دوازدهم

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

 

روخوانی کردن کتاب درسی

برای شروع مطالعه دین و زندگی اول باید یک دور روخوانی کامل از متن کتاب درسی داشته باشید تا بدانید آن درس در ارتباط با چیست. آیات و روایات را با دقت بخوانید و سعی داشته باشید که خودتان آنها را معنا کنید. بخش‌هایی را که به نظرتان مهم‌تر است هایلایت کنید و اگر با خواندن آیات نکته جدیدی را پیدا کردید حتما آن را در حاشیه کتاب درسی بنویسید.

نوشتن تاثیر بسیار زیادی در افزایش یادگیری شما دارد البته این کار کمی زمانبر است اما با نوشتن هرآنچه که یاد گرفته اید، هیچ نکته ای از دیدتان پنهان نمی‌ماند و تاثیر آن دقیقا مثل این است که برای کسی تدریس کنید.

برای روخوانی کردن کتاب درسی حتی اگر لازم باشد تا 3، 4 بار نیز این کار را تکرار کنید، با هربار مطالعه کتاب نکات جدیدی را یاد می‌گیرید و موضوع درس را بهتر متوجه می‌شوید.

 

 

 

مطلب پیشنهادی برای شما :

 

دینی میکرو 1401 جلد 1

 

دینی میکرو 1400 جلد 1

 

 

 

 

روش صحیح مطالعه دینی | نحوه یادگیری آیات دین و زندگی

بیشتر داوطلبان در تحلیل آیات دینی مشکل دارند که البته کتاب‌های کمک آموزشی با بررسی مفهوم آیات این مشکل را حل کرده اند. اما اگر می‌خواهید خودتان و بدون کمک گرفتن از هیچ منبعی، آیات را تحلیل کنید می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

 • موضوع اصلی آیه را بیابید (از طریق عنوان درس یا پاراگرف مربوط)
 • آیه توسط چه کسی یا چه کسانی گفته شده است ؟
 • آیه درباره چه کسی صحبت می کند ؟
 • آیه خطاب به کیست ؟
 • آیه مربوط به کدام زمان است ؟
 • کلمات کلیدی آیه را پیدا کنید
 • آیا این آیه با آیات دیگر یا اشعار و احادیث داخل کتاب درسی ارتباط معنایی دارد ؟
 • بررسی کنید که ارتباط آیه با متن و پاراگراف قبل و بعد خودش چیست
 • آیه با چه کلماتی شروع و با چه کلماتی خاتمه یافته است ؟
 • معنای دقیق آیه چیست؟

با پاسخ دادن به این مراحل مفهوم کلی آیه را بدست آورید و با حل تست‌های مربوط به آن نیز می‌توانید نکات بیشتری را پیدا کنید.

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

مطالعه درسنامه کتاب کمک آموزشی

پس از بررسی کتاب درسی، نوبت آن رسیده است که از کتب کمک آموزشی استفاده کنید. برای درس دین و زندگی فرقی نمی‌کند از کدام انتشارات کتاب کمک آموزشی تهیه کنید زیرا اکثر آنها کتاب‌های خوبی تالیف کرده اند اما دو کتاب میکروطلایی گاج و دین و زندگی خیلی سبز بیشترین طرفداران را دارند.

درسنامه های این دو کتاب کمک آموزشی، آیات و روایات کتاب درسی را ریز به ریز بررسی می‌کنند و برای مطالعه هر درسنامه تقریبا نیمساعت زمان لازم دارید. پاراگراف به پاراگراف درسنامه را با دقت بررسی کنید و اگر نکته مهمی را دیدید حتما آن را هایلایت یا زیر آن خط بکشید تا دفعات بعدی که کتاب را ورق می زنید با دیدن مطالب مهم آنها را به یاد آورید.

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

روش صحیح مطالعه دینی | تست زنی 

با مطالعه کتب درسی و درسنامه آموزشی، یادگیری شما هنوز کامل نشده و لازم است که یک مجموعه تست آموزشی که تمام جزئیات آن مبحث را پوشش می‌دهد نیز حل کنید. در کتابهای خیلی سبز و گاج پس از هر درسنامه تعدادی تست کنکوری و تالیفی در ارتباط با آن مبحث قرار داده شده است اما بیشتر سعی بر حل تست‌های کنکوری داشته باشید تا با شیوه طراحی سوالات آشنا شوید.

زمان حل تست‌های آموزشی درس دین و زندگی با توجه به آنکه اکثر مباحث این درس حفظی است، بعد از گذشت مدتی از مطالعه است. بنابراین باید حداقل 24 ساعت پس از مطالعه تست بزنید. پس از تست زنی هر نکته جدیدی را که یافتید، حتما در کتاب درسی خود حاشیه نویسی کنید تا از یادتان نرود. تست‌های آموزشی جنبه یادگیری دارند و فقط باید سعی کنید که سریع ترین و بهترین راه حل را پیدا کنید.

در هنگام تست زدن؛ تست‌های غلط، شک دار و نزده را نشان‌دار کنید و با مطالعه پاسخنامه تشریحی نکات مربوط به این تست ها را بیابید. پاسخنامه تشریحی تمام تست‌ها حتی آنهایی که درست حل کرده اید را با دقت مطالعه کنید، شاید برای حل تست روش‌های ساده تر و سریعتری وجود دارد که شما نمی‌دانید و با خواندن درسنامه این نکات را یاد می‌گیرید.

 

 

 

 

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

 

 

 

روش صحیح مطالعه دینی | مرور و جمع بندی کردن

بطور کلی مرور و جمع بندی یکی از مهم‌ترین مراحل مطالعه دروس کنکور سراسری است. مطالعه کامل دروس برای چندین بار خسته کننده است. از این‌رو مشاورین تحصیلی توصیه می‌کنند از روش‌های مرور و جمع بندی استفاده نمایید.

دین و زندگی جزو دروس فرار است. پس باید به اندازه کافی مرور شود. اگر از مهرماه شروع به مطالعه کرده باشید و سرعت مطالعه‌تان نیز خوب باشد تا خردادماه می‌توانید دو الی سه بار کل کتاب درسی را به طور کامل مطالعه کنید. در برنامه ریزی درسی خود روز و ساعت دقیق خواندن دینی دقیق مشخص کنید و همیشه منظم باشید. مثلا روزهای فرد هر شب ساعت 10 تا 11 شب قبل از خواب را به این درس اختصاص دهید.

 

1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

          1دانلود جزوه دین و زندگی متوسطه دوم

از این که تا پایان متن با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
منبع:گوگل

 

محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
 • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
 • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
 • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
 • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط