کتاب ابزارها و سلاح ها | برد اسمیت | صفحه Pdf | 342

کتاب ابزارها و سلاح ها | برد اسمیت | صفحه Pdf | 342

 

 

 

برد اسمیت مدیر ارشد شرکت مایکروسافت، در کتاب ابزارها و سلاح‌ها توضیح می‌دهد که چگونه فناوری، هم به ما قدرت می‌دهد و هم ما را تهدید می‌کند. وی همچنین نقش و قدرت داده‌ها در جهان کنونی را به تصویر می‌کشد و گزارشی دقیق و هیجان‌انگیز از جنجال‌هایی که حوزه فناوری طی یک دهه گذشته با آن مواجه بوده است، ارائه می‌دهد. کتاب ابزارها و سلاح‌ها به طیف بسیار گسترده‌ای از مسائل شامل ۱۵ مسئله از جمله امنیت سایبری، تنوع نیروی کار فناوری اطلاعات و رابطه ایالات متحده و چین پرداخته است.

توانایی جمع‌آوری مقادیر

توانایی جمع‌آوری مقادیر عظیم داده، شمشیری دولبه است. از طرفی دولت‌ها، کسب‌وکارها و افراد را برای اتخاذ تصمیمات بهتر توانمند می‌کند، اما از طرف دیگر پرسش‌های مهمی را در مورد نحوه استفاده از داده‌ها همراه با حفاظت از حق افراد برای برخورداری از حریم خصوصی مطرح می‌کند. برد اسمیت و نویسنده همکارش، «کارول ان براون» داستان‌گوهای توانمندی هستند که تصویری بی‌واسطه از حال و هوای چکش‌کاری این مسائل در لحظه، در سالن‌های همایش و در دادگاه‌های سراسر دنیا ارائه می‌دهند.
کتاب ابزارها و سلاح ها اثر برد اسمیت

خرید کتاب ابزارها و سلاح ها

برد اسمیت

برد در گوشه‌ای به تحلیل مسائل ننشسته؛ بلکه افراد را کنار هم جمع می‌کند تا به راه‌حل برسند. با این حال همان‌طور که برد اسمیت نشان می‌دهد هرچند فناوری به‌نسبت جدید است، اما پرسش‌های مربوط به آن جدید نیستند. انسان‌ها قرن‌هاست که با نسخه‌های متفاوتی از این مشکل درگیر بوده‌اند. این مسائل مدام مهم‌تر می‌شوند.
کتاب ابزارها و سلاح‌ها تصویری روشن از پرسش‌های برآمده از فناوری‌های جدید ارائه می‌کند و مسیری بالقوه پیش‌ روی شرکت‌های فناوری و جامعه قرار می‌دهد. برد اسمیت راهنمایی روشن و جذاب، در مورد برخی از اضطراری‌ترین بحث‌های امروز حوزه فناوری نوشته است.

برد به استراتژی حقوقی مان در آن پرونده شکل داد و بعد کاری کرد که دستکم به همان اندازه مهم بود؛ باعث و بانی تغییر فرهنگی و استراتژیک بزرگی در شرکت شد. آن تغییر محور مباحث این کتاب است. در اوایل کار مایکروسافت افتخار میکردم که زمان خیلی کمی را به گفت وگو با مسئولان دولت فدرال سپری میکنیم.

خرید کتاب ابزارها و سلاح ها

ابزارها و سلاح ها

عصر دیجیتال و درس های مایکروسافت

کتاب ابزارها و سلاح ها اثر برد اسمیت

 

به افراد میگفتم «عالی نیست که بدون داشتن حتی یک دفتر کار در واشنگتندیسی میتوانیم موفق باشیم؟» بعداً به بهایی گزاف؛ یعنی پرونده ضدانحصار فهمیدم که این دیدگاه هوشمندانه نبوده است. بعد از توافق در مورد آن پرونده، برد؛ من و بسیاری از افراد دیگر در مایکروسافترا متقاعد کرد که باید رویکرد متفاوتی را اتخاذ کنیم. سپس به ما نشان داد که چطور این رویکرد را عملی کنیم. برد وکیل است، نه توسعه دهنده نرم افزار و هرچند تسلط بسیار خوبی بر فناوری دارد، اما خیلی شبیه بقیه ما فکر نمیکند (این حرفم در واقع تعریف و تمجید است).

متوجه شده بود که باید وقت و انرژی بیشتری را به برقراری ارتباط با ذینفعان گوناگون مثل دولت، شریکها و حتی گاهی اوقات رقبایمان اختصاص دهیم. برد میتوانست دیپلمات بسیار خوبی باشد. توانایی اش در این زمینه با توجه به علاقه اش به روابط بین الملل در جوانی منطقی به نظر میرسد. اینکه تفکر برد به منافع مایکروسافت محدود نبود، نشانه گویایی از شخصیت اوست. اهمیت زیاد فناوری و سیاست های تأثیرگذار بر آن را درک کرده و به این نتیجه رسیده بود که بیرون گود ایستادن نه فقط برای شرکت ما؛ بلکه برای کل صنعت اشتباه است.

کتاب ابزارها و سلاح ها

هرچند موقعیت هایی وجود دارد که باید هر شرکتی راه خودش را برود، اما موقعیت های زیاد دیگری هم وجود دارد که همه میتوانیم از طریق همکاری منافع بیشتری کسب کنیم (برای مثال در مواردی که پای هوش مصنوعی، تشخیص چهره و امنیت سایبری در میان است).

خرید کتاب ابزارها و سلاح ها

کتاب ابزارها و سلاح ها اثر برد اسمیت

ابزارها و سلاح ها

عصر دیجیتال و درس های مایکروسافت

 

 

کتاب ابزارها و سلاح ها | برد اسمیت

کتاب ابزارها و سلاح ها | برد اسمیت

همانطور که برد در این کتاب استدلال میکند، موقعیت های هم وجود دارد که مداخله دولت از طریق رگولیشن بیشتر به نفع همه است (برد آنقدر آگاهی دارد که متوجه شود چقدر عجیب است که یک رهبر کسب وکار به جای قوانین دولتی کمتر، بهدنبال قوانین بیشتر باشد). در همین راستا میدانست که مایکروسافت و سایر شرکتهای فناوری باید با رهبران ایالات متحده، اروپا و دیگر نقاط جهان تعامل بیشتری داشته باشند. روزهای فخرفروشی به نداشتن دفتر کار در واشنگتن دیسی به سر آمده بود. 

کتاب ابزارها و سلاح ها
منبع : گوگل

ابزارها و سلاح ها

عصر دیجیتال و درس های مایکروسافت

کتاب ابزارها و سلاح ها اثر برد اسمیت

محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط