کتاب ابزارها و سلاح ها | برد اسمیت | صفحه Pdf | 342

کتاب ابزارها و سلاح ها | برد اسمیت | صفحه Pdf | 342

 

 

برد به استراتژی حقوقی مان در آن پرونده شکل داد و بعد کاری کرد که دستکم به همان اندازه مهم بود؛ باعث و بانی تغییر فرهنگی و استراتژیک بزرگی در شرکت شد. آن تغییر محور مباحث این کتاب است. در اوایل کار مایکروسافت افتخار میکردم که زمان خیلی کمی را به گفت وگو با مسئولان دولت فدرال سپری میکنیم.

 

به افراد میگفتم «عالی نیست که بدون داشتن حتی یک دفتر کار در واشنگتن دیسی میتوانیم موفق باشیم؟» بعداً به بهایی گزاف؛ یعنی پرونده ضدانحصار فهمیدم که این دیدگاه هوشمندانه نبوده است. بعد از توافق در مورد آن پرونده، برد؛ من و بسیاری از افراد دیگر در مایکروسافت را متقاعد کرد که باید رویکرد متفاوتی را اتخاذ کنیم. سپس به ما نشان داد که چطور این رویکرد را عملی کنیم. برد وکیل است، نه توسعه دهنده نرم افزار و هرچند تسلط بسیار خوبی بر فناوری دارد، اما خیلی شبیه بقیه ما فکر نمیکند (این حرفم در واقع تعریف و تمجید است).

متوجه شده بود که باید وقت و انرژی بیشتری را به برقراری ارتباط با ذینفعان گوناگون مثل دولت، شریکها و حتی گاهی اوقات رقبایمان اختصاص دهیم. برد میتوانست دیپلمات بسیار خوبی باشد. توانایی اش در این زمینه با توجه به علاقه اش به روابط بین الملل در جوانی منطقی به نظر میرسد. اینکه تفکر برد به منافع مایکروسافت محدود نبود، نشانه گویایی از شخصیت اوست. اهمیت زیاد فناوری و سیاست های تأثیرگذار بر آن را درک کرده و به این نتیجه رسیده بود که بیرون گود ایستادن نه فقط برای شرکت ما؛ بلکه برای کل صنعت اشتباه است.

کتاب ابزارها و سلاح ها

هرچند موقعیت هایی وجود دارد که باید هر شرکتی راه خودش را برود، اما موقعیت های زیاد دیگری هم وجود دارد که همه میتوانیم از طریق همکاری منافع بیشتری کسب کنیم (برای مثال در مواردی که پای هوش مصنوعی، تشخیص چهره و امنیت سایبری در میان است).

 

همانطور که برد در این کتاب استدلال میکند، موقعیت های هم وجود دارد که مداخله دولت از طریق رگولیشن بیشتر به نفع همه است (برد آنقدر آگاهی دارد که متوجه شود چقدر عجیب است که یک رهبر کسبوکار به جای قوانین دولتی کمتر، بهدنبال قوانین بیشتر باشد). در همین راستا میدانست که مایکروسافت و سایر شرکتهای فناوری باید با رهبران ایالات متحده، اروپا و دیگر نقاط جهان تعامل بیشتری داشته باشند. روزهای فخرفروشی به نداشتن دفتر کار در واشنگتن دیسی به سر آمده بود. 

کتاب ابزارها و سلاح ها
منبع : گوگل

محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط