درسنامه پرستاری کودکان ونگ جلد اول | Pdf

درسنامه پرستاری کودکان ونگ جلد اول | Pdf

 

 

 

درسنامه پرستاری کودکان ونگ جلد اول | Pdf

درسنامه پرستاری کودکان ونگ جلد اول | Pdf

پرستاری کودکان ونگ pdf

 

رشته پرستاری نوزادان و کودکان به دلیل توجه به سلامت نسل آینده و انجام مراقبتهای حیاتی جسمی و روحی، نقش ویژهای در گروه درمانی کودکانپیدا کرده است. روزآمد کردن منابع موجود با توجه به آخرین دستاوردهای علمی روز، از مهمترین وظایف گروههای آموزشی در رشته های مختلف، به خصوص پزشکی و پرستاریمیباشد. یکی از بهترین منابع پرستاری شیرخواران و کودکان که در سال ۲۰۱۵ به ویراست دهم رسیده، کتاب مرجع پرستاری کودکان ونگ میباشد.
این کتاب از جنبه های گوناگون، مانند پرستاری خانواده محور، کودکانبستری و اختلال سامانههای گوناگون بدن سخن به میان آورده و مطالعه آن برای دانشجویانتمامی رشته های پرستاری توصیه میشود. طبقه بندی مدونی که در مطالب کتاب لحاظ شده است، دسترسی به هر موضوع مورد نظر خواننده را تسهیل میکند، ضمن آنکه، مقاطع و گروههای سنی، هم براساس صفات و ویژگیهای تکاملی و هم براساس نوع بیماریهای خاص هر گروه، تقسیم بندی شده اند و این از برتری های کتاب به شمار می آید.
درسنامه پرستاری کودکان ونگ جلد اول

درسنامه پرستاری کودکان ونگ جلد اول

کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم اثر مریلین هاکنبری در ۲ بخش شامل «کودک سالم» و «کودک بیمار» ارایه شده است. «کودک سالم» مشتمل بر ۸ فصل در رابطه با رشد و تکامل و مشکلات بهداشتی کودک در مراحل مختلف است.

رشته پرستاری نوزادان و کودکان به دلیل توجه به سلامت نسل آینده و انجام مراقبت‌های حیاتی جسمی و روحی، نقش ویژه‌ای در گروه درمانی کودکان پیدا کرده است. روزآمد کردن منابع موجود با توجه به آخرین دستاوردهای علمی روز، از مهمترین وظایف گروه‌های آموزشی در رشته‌های مختلف، به خصوص پزشکی و پرستاری است.

یکی از بهترین منابع پرستاری شیرخواران و کودکان که در سال 2015 به ویراست دهم رسیده، کتاب مرجع پرستاری کودکان ونگ می‌باشد. مریلین هاکنبری (Marilyn J Hockenberry) در این کتاب از جنبه‌های گوناگون، مانند پرستاری خانواده محور، کودکان بستری و اختلال سامانه‌های گوناگون بدن سخن به میان آورده است. مطالعه این کتاب برای دانشجویان تمامی رشته‌های پرستاری توصیه می‌شود.

طبقه بندی مدونی که در مطالب کتاب لحاظ شده، دسترسی به هر موضوع مورد نظر خواننده را تسهیل می‌کند، ضمن آنکه، مقاطع و گروه‌های سنی، هم بر اساس صفات و ویژگی‌های تکاملی و هم براساس نوع بیماری‌های خاص هر گروه، تقسیم‌بندی شده‌اند و این از برتری‌های کتاب به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ (کودک سالم) (Wongs nursing care of infants and children) می‌خوانیم:

یکی از مشکل‌ترین دوران برای شیرخوار و والدین، رویش دندان‌های شیری است که به آن اصطلاحا دندان در‌آوردن گفته می‌شود. سن در‌آمدن دندان‌ها در میان کودکان بسیار متفاوت است اما ترتیب در‌آمدن آن‌ها منظم و قابل پیش‌بینی است.

اولین دندان شیری، دندان جلوی فک پایین است که در حدود۱۰-۶ ماهگی ظاهر می‌شود. سپس به فاصله کوتاهی دندان‌های ثتایای مرکزی در فک بالا ظاهر می‌شوند.

نکته پرستاری:
یک راهنمای سریع برای بررسی دندان‌های شیری در دو سال اول زندگی به صورت زیر می‌باشد:
سن کودک (ماه) منهای ۶ = تعداد دندان ها.
مثال دندان ۲=۶-۸ در سن ۸ ماهگی

مکانیسم دقیق رویش دندان‌ها هنوز به طور دقیق شناخته نشده است. چند تئوری زیر در این زمینه وجود دارد:
رشد ریشه، عاج و مغز دندان، فشار وارد شده به بافت لثه‌ها و کنترل هورمونی ناشی از هورمون رشد هیپوفیز و هورمون تیروئید، که همگی در دسته تحقیق هستند. دندان در‌آوردن یک فرآیند فیزیولوژیک است و وقتی تاج دندان بافت لثه را می‌شکافد تا حدودی باعث درد و ناراحتی کودک می‌شود. بعضی از بچه‌ها کمتر از دیگران، علائم جانبی دندان در‌آوردن را ظاهر می‌سازند. آب‌ریزش دهان، افزایش مکیدن انگشت یا گاز گرفتن اجسام سخت.

بعضی از شیرخواران ممکن است تحریک‌پذیر شده و مشکلات خواب را تجربه کنند، همچنین بالا رفتن خفیف درجه حرارت بدن، مالیدن گوش و کاهش تمایل به غذاهای جامد از علائم شایع هستند. علائم بیماری مانند تب بالای ۳۹C، استفراغ و اسهال از نشانه‌های دندان در‌آوردن نیستند و کودکی که این علائم را دارد باید مورد ارزیابی بیشتری قرار بگیرد. Anderson پیشنهاد می‌کند که بیدار شدن مکرر از خواب به تغییرات محیطی، رفتاری و تکاملی بستگی دارد و ربطی به دندان در‌آوردن ندارد. والدین مراقب باشند که کودکان خیلی بی‌حال و کودکان با تب بالای ۳۸C باید سریعا به پزشک نشان داده شوند و این علائم نباید به حساب دندان در‌آوردن گذاشته شود.

پرستاری کودکان ونگ pdf
شناسنامۀ کتاب 
شماره کتابشناسی ملی 3949032
سرشناسه هاکنبری، مریلین
Hockenberry, Marilyn J.
عنوان و نام پدیدآور درسنامه پرستاری کودکان ونگ/ [مریلین هاکنبری، دیوید ویلسون]؛ ترجمه پوران سامی، محمود بدیعی، فاطمه احدی.
مشخصات نشر تهران: نشر و تبلیغ بشری: تحفه، 1394.
مشخصات ظاهری 604 ص.: مصور(رنگی)، جدول(رنگی).
وضعیت فهرست نویسی فیپا
یادداشت عنوان اصلی: Wongs nursing care of infants and children,10th ed, [2015]
یادداشت ویراست قبلی کتاب حاضر دان وانگ سرشناسه شده و با عنوان ” درسنامه پرستاری کودکان ونگ” به چاپ رسیده است.
عنوان دیگر درسنامه پرستاری کودکان ونگ.
موضوع پرستاری کودکان
موضوع کودکان — مراقبت
موضوع کودکان بیمار — پرستاری و مراقبت
شناسه افزوده ویلسون، دیوید، – م.
شناسه افزوده Wilson, David
شناسه افزوده وانگ‌، دانا، – م‌.
شناسه افزوده Wong, Donna L.
شناسه افزوده سامی‌، پوران‌، – ، مترجم
شناسه افزوده بدیعی، محمود، -، مترجم
شناسه افزوده احدی‌، فاطمه‌، – ، مترجم
رده بندی کنگره RJ245/و2د47 1394
رده بندی دیویی 618/920231
محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط