دانلود Pdf کتاب معرفی فناوری های نوین دارورسانی | 348 ص

دانلود Pdf کتاب معرفی فناوری های نوین دارورسانی | 348 ص

دانلود Pdf کتاب معرفی فناوری های نوین دارورسانی | 348 ص

دانلود Pdf کتاب معرفی فناوری های نوین دارورسانی | 348 ص

مقاله نانوداروها در دارورسانی

دانلود رایگان مقاله :

توسعه نانو ذرات در دارو رسانی به مغز

لینک دانلود

معرفی کتاب معرفی فناوری های نوین دارورسانی

کتاب معرفی فناوری‌های نوین دارورسانی نوشته عاطفه پورجاهد یکی از کتاب های تخصصی انتشارات دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول برای استفاده دانشجویان رشته شیمی و داروسازی است.

دانشگاه بزرگ جندی‌شاپور یکی از دانشگاه خای صنعتی مدرن ایران است که در جنوب کشور به تولید و ترویج علم و پرورش متخصصان می‌پردازد. این دانشگاه به عنوان میراث‌دار قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه جهان‌باستان و نماد آموزش‌عالی‌کشور از گذشته تاکنون، علاوه بر مسئولیت‌‎های گسترده و عمیق آموزشی و پژوهشی، وظیفه حفظ و حراست از جایگاه و حیثیت علمی این مرز و بوم و احیای تاریخ و فرهنگ حاکم بر دانشگاه جندی شاپور باستان را دارد.

در حال حاضر در دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول، دانشکده‌های برق و کامپیوتر، عمران، مکانیک، معماری و شهرسازی و علوم پایه در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

انتشارات این دانشگاه نیز کتاب‌های گوناگون علمی و تالیفات اعضای هیئت علمی خود را در رشته‌ها و گروه‌های مختلف آموزشی ذکر شده برای استفاده دانشجویان به چاپ می‌رساند.

کتاب معرفی فناوری‌های نوین دارورسانی نیز یکی از کتاب‌های تخصصی برای ارتقای دانش دانشجویان رشته – است که در انتشارات این دانشگاه به چاپ رسیده است.

فناوری‌های نوین دارورسانی

فناوری‌های نوین دارورسانی

بخشی از کتاب معرفی فناوری‌های نوین دارورسانی

سلامت انسان توسط انواع مختلفی از بیماری مانند بیماري‌های خودایمنی، تخریب‌کنندۀ اعصاب، متابولیکو سرطان تهدید می‌شود که درمان آن‌ها از طریق رهایش داروی سیستمی صورت می‌پذیرد. در دارودرمانی سنتی، از داروهایی استفاده می‌شود که به طور مستقیم جذب می‌شوند؛ بنابراین دسترسی بیولوژیکیبه آن‌ها تحت تأثیر فاکتورهایی شامل انحلال‌پذیری دارو، pKa وزن مولکولی، تعداد پیوندها نسبت به اتم هیدروژن در مولکول و پایداری شیمیایی است که همه این‌ها می‌توانند مانعی برای دستیابی به پاسخ درمانی مطلوب باشند.

استفاده مستقیم و سیستماتیک داروها در روش درمان سنتی به دلیل ویژگی‌های ذاتی، به خصوص وزن مولکولی پایین، امکان عبور آن‌ها را از قسمت‌های مختلف بدن و دسترسی به سلول‌های هدف و اندامک‌های زیرسلولی فراهم می‌کند، بنابراین این داروها می‌توانند حدی از درمان را با مصرف دوز بالاتر فراهم کنند.

 

 

حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری‌سازی محصولات نانو، شناسایی و قدردانی از افراد حقیقی و حقوقی توانمند و فعال در حوزه فناوری نانو ، هدایت فعالیت‌های واحدهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی فعال دانشگاه به سمت فناوری نانو و تشویق فعالیت‌های پیشرو در این زمینه از مهم‌ترین اهدافی بود که در ششمین جشنواره فناوری نانو دنبال شد.

در واقع در این فرمولاسیون‌های سنتی، غلظت دارو به طور مستقیم متناسب با دوز مصرفی دارو است. اگرچه این شکل از توزیع یکنواخت منجر به ایجاد عوارض جانبی شده و نیاز به دوزهای بالاتری از داروبرای رسیدن به یک پاسخ دارویی رضایت‌بخش است. پاکسازی سریع کلیه‌ای به دلیل وزن مولکولی پایین این ترکیب‌ها و همچنین فاکتورهای دیگری مثل چسبندگی پروتئین‌ها، چربی‌دوستی، توانایی یونیزه شدن و غیره، موجب تصفیه‌های مکرر دارو شده و مصرف دوز بالاتر را برای رسیدن به اثرات درمانی موجب می‌شود.

 

توسعه فرمولاسیون‌های جدیدی که دارورا به صورت کنترل شده و هدفمند به بدن می‌رساند، سبب شده است که با مصرف پایین‌تر، اثرات درمانی مطلوب‌تر و کاهش اثرات جانبی مشاهده شود و پژوهش‌های انجام شده در زمینۀ سیستم‌های رهایش داروبه دنبال بهبود فعالیت فارماکوکینتیک داروها، شامل متابولیسم جذب، توزیع و دفع و همچنین اصلاح ویژگی‌های فارماکودینامیکی مانند مکانیزم فعالیت، اثر درمانی و وابستگی به محل فعالیت هستند. 

 

 

 

تعداد صفحات : ۳۴۸صفحه          
قیمت نسخه چاپی : ۱۰۰,۰۰۰تومان          
نوع فایل : PDF          

مقاله نانوداروها در دارورسانی

دانلود Pdf کتاب معرفی فناوری های نوین دارورسانی | 348 ص

 

محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط