آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

                                     آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

 

فایل مورد نظردر قالب pdf  با حجم 8.1 مگابایت می باشد. دوستان گرامی ارجمند و عزیز در صورت تمایل می توانید این فایل بسیار با ارزش را به صورت مستقیم از سایت بیست میشم تهیه بفرمائید.

 

آموزش power point در قالب 55 صفحه PDF

 

داستان پاورپوینت اصلاً از کجا شروع شد؟

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم بیان دارد داستان پاورپوینت بر می‌گردد به دهه‌های پیش! زمانی که ممکن است به یاد داشته باشید که سخنران‌های بسیار حرفه‌ای از دستگاه اسلاید استفاده می‌کردند و اسلاید‌های رنگی و 35 میلیمتری خود را در دستگاه می‌گذاشتند و تصاویری را به نمایشش می‌گذاشتند…

با رشد تکنولوژی، شرایط به گونه‌ای شد که دیگر در هرجایی یک دیتا پروژکتور و کامپیوتر متصل به آن موجود بود، شرکت ماکروسافت‌ در بسته نرم‌افزار آفیس خود نرم‌افزار پاورپوینت را ارائه کرد تا بتوانیم از اسلاید‌ها به صورت دیجیتال استفاده کنیم!

و از آنجایی که در هر کامپیوتری نیز نرم‌افزار پاورپوینت موجود و این دسترسی بسیار ساده و شاید کمی افراطی باعث شد که بسیاری از افراد غیر حرفه‌ای بدون یادگیری و اصول خاصی و به استفاده از پاورپوینت بپردازند.

به بیان دیگر، در گذشته های خیلی دور سخنرانان حرفه ای از دستگاه اسلاید که تصاویر را به نمایش می گذاشت در سخنرانی های خود استفاده می کردند.

ولی حتما لازم بود که یک نفر ( اپراتور ) گوش به فرمان باشد که وقتی سخنران می گوید اسلاید بعدی اسلاید را عوض کند.

بعد ها با رشد تکنولوژی و در دست رس بود کامپیوتر شرکت ماکروسافت آمد به مجموعه آفیس خود پاورپوینت را اضافه کرد تا اسلاید ها به صورت دیجیتال استفاده شوند.

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

پاورپوینت قرار است که دقیقاً چه کاری انجام دهد؟

برای پاسخ به این سوال که اصلاً پاورپوینت قرار است چه کاری برای انجام دهد؟ یا این که اصلاً‌ چرا از پاورپوینت استفاده می‌کنیم؟

شاید لازم باشد کمی در مورد یادگیری چند رسانه‌ای (MultiMedia Learning) بیشتر بدانیم و برای آموزش چندرسانه‌ای چه کسی بهتر است است از Richard E. Mayer ریچارد مِیر (یا به قولی ایرانی‌ها ریچارد مایر )

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت

آموزش کامل پاورپوینت

یادگیری چند رسانه‌ای چیست؟

در آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم مطالعه خواهید داشت که دکتر ریچارد میر، متولد سال 1947 و یک روانشناس تربیتی (educational psychologist) امریکایی و استاد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا است است.

او در سال 1973 دکترای روانشناسی از دانشگاه میشیگان دریافت کرده است، و به عنوان استادیار روانشناسی از سال 1973 تا 1975 در دانشگاه ایندیانا خدمت می‌کرد. او رییس بخش روانشناسی تربیتی انجمن روانشناسی آمریکاست.

که نظریات و اصول جالبی در مورد موضوعاتی همچون شناخت و یادگیری شناختی (Cognitive Learning) ارائه کرده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل معروفیت دکتر مِیِر این است که او همواره بر روی یادگیری چند رسانه‌ای تأکید داشته و اصول بسیار جالبی در این رابطه ارائه داده است.

دکتر میر از سال 1991 تا 2001 در زمینه روانشناسی تربیتی دارای بیشترین تألیفات در دنیا بوده (23 عنوان کتاب)

و آنچه باعث شده در این نوشته بخواهیم در موردش صحبت کنیم، کتاب بسیار معروف او با عنوان Multimedia Learning است که توسط دانشگاه کمبریج منتشر شده است.

او در کتاب خود 14 اصل یادگیری را مطرح می‌کند که مطمئناً در نوشته‌های بعدی مربوط به بحث یادگیری به این موضوع خواهیم پرداخت.

اولین اصل او، اصل چند رسانه‌ای (Multimedia Principle) است که اشاره می‌کند:

یادگیرنده زمانی که از تصاویر و کلمات به صورت همزمان استفاده می‌شود بسیار بهتر از زمانی که فقط از کلمات استفاده می‌شود یاد خواهد گرفت.

پس بدون شک همینجا این موضوع مشص شده که اصلی‌ترین کاربرد پاورپوینت این است که از تصاویر هنگام ارائه خود استفاده کنیم تا یادگیری خیلی بهتر انجام شود.

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

                       آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

چرا باید درست کردن پاورپوینت را یاد بگیریم؟

طیق آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم پاورپوینت یکی از نرم افزار های ارائه مطلب محبوب است که در سخنرانی ها ، کنفرانس ها ، کلاس های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

همه ما می‌دانیم که اگر در یادگیری به طور همزمان از تصویر و کلمات استفاده شود آن مطلب بهتر در ذهن می ماند. در واقع در ذهن هک می شود. استفاده هم زمان از تصاویر و کلمات هم باعث می شود مخاطب هم مطلب را خوب یادبگیرد و هم بعدها خوب به خاطر بیاورد.

اگر می‌خواهید مطالب و گفته های خود را برای مخاطب خوب جابندازید حتما از پاورپوینت استفاده کنید. برای اینکه مطالب و گفته شما گیراتر باشد در درست کردن پاورپوینت باید به یک سری نکات توجه کنید که در ادامه می خوانید:

حتما باید سخنران،‌ دانشجو یا آموزش دهنده باشیم تا پاورپوینت را یاد بگیریم؟

این نرم افزار فقط مختص به سخنران ، دانشجو ، دانش آموز و یا مدرس ها نیست بلکه تمام کسانی که به کامپیوتر علاقه دارند و دوست دارند برای خود کسب درآمد کنند یادگیری این نرم افزار لازم و ضروری است..

شما با یادگیری پاورپوینت می توانید برای خود کسب درآمد کنید. در خانه بنشینید پروژه تحویل بگیرید ( دورکاری) و کسب درآمد کنید.

یا به راحتی در کافی نت ها کارپیدا کنید. با تسلط به امور کامپیوتری و مهارت های هفتگانه ( ICDL) می‌توانید برای خودتان خدمات کامپیوتری تاسیس کنید.

 

آموزش کامل پاورپوینت

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت

چند نکته کاربردی در مورد پاورپوینت

انتخاب کردن قالب مناسب در طراحی اسلاید باعث جلب توجه کاربران به ارایه مطالب شما در پاورپوینت می شود. سعی کنید از فونت های پیش فرض مانند (Arial Calibri, Tahoma, Cambria,) استفاده نکنید و تنوع در کار خود ایجاد کنید.

افراد حرفه ای، به جز موارد بسیار معدود، صدایی در اسلایدهایشان نمی‌گذارند. قرار دادن موسیقی در پس زمینه کار اشتباهی است، زیرا باعث می شود مخاطب به متن اسلاید توجهی نکند.

در بعضی از نسخه های پاورپوینت سایه گذاری شکل ها به صورت خودکار انجام می شود، اگر این جلوه ها ضروری نیست، از آن ها استفاده نکنید.

از افکت های زیاد انیمیشنی بپرهیزید. این موضوع به مخاطب برمی گردد.

اگر مخاطب کم سن و سال باشد از صفحات و نوشتارهای چرخشی لذت می برد و اگر این اتفاق در مطالب های علمی و فنی بیافتد نشان می دهد در طراحی سایت حرفه ای نیستید.

 

 

 

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

                                 آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

 

آیا جایگزنی برای پاورپوینت وجود دارد؟

سوال بسیار خوبی است که آیا اصلاً بهترین نرم‌افزار برای بهره گیری از اصل چندرسانه‌ای پاورپوینت است؟

ما نرم‌افزارهای ارائه مطلب دیگری همچون گوگل اسلاید شو، پرزی (Prezi) کی‌نوت (Keynote) زوهو و … را داریم اما 95 درصد سهم نرم‌افزارهای ارائه مطلب در دنیا متعلق به پاورپوینت است.

 

آموزش ساده پاورپوینت | 20 میشم

آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت

آموزش کامل پاورپوینت

آیا باید همیشه از پاورپوینت استفاده کنیم؟

بسیاری از ما این داستان را شنیده‌ایم که:

دختری از مادرش پرسید: «همیشه برایم سوال بوده که چرا تو همیشه ابتدا سر و ته سوسیس‌ها را با چاقو می‌زنی، بعد آن را داخل ماهیتابه می‌اندازی!»

او گفت: «علتش را نمی‌دانم. این چیزی است که وقتی بچه بودم، از مادرم یاد گرفتم.»

او نیز از مادرش پرسیدمکه چرا سر و ته سوسیس را قبل از تفت دادن، صاف می‌کند. او گفت: «هیچ‌وقت به دلیل این کار فکر نکردم، اما چون قبلا دیدم مادرم این کار را می‌کند، خودم هم همیشه این‌جوری سوسیس سرخ کردم.»

سپس با مادربزرگ تماس گرفتند تا بفهمند که چرا سر و ته سوسیس را می‌زده. او وقتی قضیه را فهمید، خندید و گفت: «سال‌های خیلی دوری که از آن حرف می‌زنی، من در آشپزخانه فقط یک ماهیتابه کوچک داشتم و چون سوسیس‌ها داخلش جا نمی‌شد، مجبور بودم سر و ته آن را بزنم تا کوتاه‌تر شود… همین!»

چون آقای فلانی در سیمنارهایش از پاورپوینت استفاده می‌کند، من نیز باید این کار را بکنم…

برای پاورپوینت نیز واقعاً همینطور است،‌ بسیاری از افراد اصلاً نمی‌دانند چرا باید از این ابزار  استفاده کنند (درست مانند که چرا باید از ابزار دانشگاه استفاده کنند) و با آن مانند یک هدف برخورد می‌کنند (که سخنرانی من باید پاورپوینت داشته باشد – یا من باید به  دانشگاه بروم- حالا چرای آن را کسی نمی‌داند!)

حقیقت این است که لزوماً قرار نیست که پاورپوینت را همه جا استفاده کنیم و پیش از شروع ساخت پاورپوینت اصلاً باید سوالات زیر را از خود بپرسید و سپس تصمیم بگیریم که از پاورپوینت استفاده کنیم.

1. من می‌خواهم راجع به چه چیزی صحبت کنم؟ (هسته اصلی صحبت من چیست؟)

2. آیا پاورپوینت به بهتر منتقل شدن پیام من کمک خواهد کرد؟

3. آیا مرسوم است که صحبت من با پاورپوینت باشد (مسلماً در سخنرانی مجلس عروسی نیازی به پاورپوینت پدر عروس نیست… اسلاید بعدی لطفاً!!)

4. هدف من این است که مخاطب را به لحاظ عاطفی متقاعد کنم یا منطقی؟ (در ارائه‌های عاطفی معمولاً پاورپوینت نتیجه عکس  می‌دهد)

 

 

 

آموزش گام به گام ساخت پاورپوینت

آموزش کامل پاورپوینت

پشتیبانی سایت بیست میشم همیشه بصورت آنلاین باشما در ارتباط است ( واتس آپ شماره : 09111482708 )
منبع:گوگل
محصول مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این محصول نظر دهید !
  • توضیحات محصول را به خوبی بخوانید و در صورت نیاز به راهنمایی از بخش کاربری و سیستم تیکت استفاده نمایید .
  • پشتیبانی محصولات سیستم تیکت و تماس از طریق واتس آپ می باشد .
  • برای دریافت آخرین نسخه محصولات و دسترسی همیشگی به محصولات خریداری شده حتما در سایت عضو شوید .
  • پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام میشود در غیر این صورت با ما تماس بگیرید
قالب فروش فایل

محصولات مرتبط