سایت در حال بارگذاری است ...

هدیه ویژه سایت بیست میشم جایزه تا پایان سال 1401 برای همه کاربران با وارد کردن کد : 20misham20p از ما 20 درصد تخفیف بگیرید. مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

11 استراتژی که کمکتان می کند باهوش تر شوید!

هوش یک مولفه وراثتی دارد، اما راهکارهایی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند تیزتر و باهوش تر باشید. برخی از آن ها را در این مطلب توضیح خواهیم داد!

11 استراتژی که کمکتان می کند باهوش تر شوید!

 

 

قبل‌ترها، مردم تصور می‌کردند هوش یک کیفیت منحصربه‌فرد است که از نزدیک با توانایی‌های شناختی و زبانی مرتبط است. در حالی که کارشناسان نشان داده‌اند هوش بسیار بیشتر از این‌ چیزهاست. در واقع، اگر می‌خواهید باهوش‌تر باشید، باید روی مهارت‌های مختلف کار کنید.

هوش را می‌توان به عنوان توانایی عملکرد صحیح در محیطی که شما را احاطه کرده است، تعریف کرد. باهوش‌ترین افراد کسانی هستند که در انطباق با تغییرات و پاسخگویی به خواسته‌های زیست محیطی انعطاف‌پذیری دارند.

در اینجا چند استراتژی برای کمک به شما در افزایش هوش وجود دارد. با ما همراه باشید…

 

11 استراتژی که کمکتان می کند باهوش تر شوید!

 

 

11 استراتژی که کمکتان می کند باهوش تر شوید!

 

 

خواب کافی و باکیفیتی داشته باشید

بسیاری از فرآیندهای مهم در مغز هنگامی که خواب هستید، اتفاق می‌افتد. مغز اطلاعاتی که در طول روز دریافت کرده‌اید را پردازش و سازماندهی می‌کند. سپس، برخی اطلاعات را دور ریخته و برخی دیگر را تثبیت می‌کند.

علاوه بر این، در خواب انرژی ذهنی بازیابی می‌شود و شما ناخودآگاه برای یافتن راه‌حل برای موضوعاتی که شما را نگران می‌کنند یا برایتان اهمیت دارند، کار می‌کنید. بنابراین، بهره بردن از یک استراحت یا خواب با کیفیت کافی برای عملکرد صحیح، ضروری است.

مراقب بدنتان باشید

مطمئناً می‌دانید که رژیم غذایی و فعالیت بدنی تاثیر زیادی در سلامتی دارند. حالا، آیا می‌دانید که آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند باهوش‌تر هم باشید؟ به عنوان مثال، مطالعات نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی نه تنها باعث افزایش هوشیاری، تمرکز و حافظه می‌شود، بلکه از افت شناختی نیز جلوگیری می‌کند.

همچنین مشخص شده است که فعالیت‌های بدنی با بهبود گردش خون در افزایش عملکردهای فکری موثرند. به عبارتی اکسیژن و گلوکز دریافتی مغز را افزایش می‌دهند. بنابراین مهم است که به طور منظم به انجام فعالیت بدنی با شدت متوسط بپردازید و بدنتان را سالم نگه دارید. در واقع این مورد اشاره به همان ضرب‌المثل معروف ماست که “عقل سالم در بدن سالم است”.

مغزتان را تمرین دهید تا تیزتر شود

مغز، مانند عضلات، به پرورش و تمرین نیاز دارد تا دچار آتروفی نشود. برای هوشمندتر بودن، مواجهه با چالش‌های جدیدی که توانایی شناختی را به چالش می‌کشد، مهم است. صرف ده دقیقه در روز برای انجام فعالیت‌هایی مانند حل جدول کلمات، جدول سودوکو یا معماها، شما را از نظر ذهنی فعال نگه می‌دارد. علاوه بر این، اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند به شما در انجام این کار کمک کنند و آن را برایتان تسهیل کنند.

به دنبال یادگیری عمیق‌تر باشید

به طور کلی، در مدارس، کودکان بر اساس عملکرد خود در یک آزمون خاص درجه‌بندی می‌شوند. در حال که خیلی از آن‌ها به سرعت یادگرفته‌های خود را فراموش می‌کنند، زیرا درس‌ها را خوب و عمیق یاد نگرفته‌اند و فقط آن‌ها را برای امتحان حفظ کرده‌اند.

برای هوشمندتر بودن، شما باید یادگیری قابل توجهی داشته باشید، اطلاعات را با دقت شرح دهید و آن‌ها را در عمل به کار بگیرید. به عبارتی درک نحوه کار جهان به شما کمک می‌کند تا به طور موثرتری در آن حرکت کنید.

هر آنچه آموخته‌اید را بنویسید و مرور کنید

در بحث یادگیری، نوشتن آنچه یاد می‌گیرید یک روش عالی برای تثبیت آن دانش است. زیرا اولا به جای اینکه منفعلانه فقط مطلبی را دریافت کنید، به طور فعالانه روی آن کاری انجام می‌دهید. همچنین این کار فرصتی است تا اطلاعات را مرور کرده و در حافظه خود تازه نگه دارید.

هر روز کارهای متفاوتی را انجام دهید

روال‌ها و روتین‌ها حس آشنایی و امنیت دلپذیری را ایجاد می‌کنند؛ اما با انجام کارهای مشابه و یکسان در هر روز، در نهایت شما مانند یک خلبان خودکار عمل می‌کنید.

مطلب مرتبط :  راز طول عمر مرد ۱۲۵ ساله هندی فاش شد

بنابراین، خوب است که تغییرات کوچکی در زندگی روزمره‌تان ایجاد کنید تا برای هرگونه اعلام هشداری آماده عمل باشید. بدین منظور می‌توانید هر روز مسیر متفاوتی را برای رفتن به محل کار خود انتخاب کنید و یا با گروه‌های مختلفی از دوستانتان گفتگو کنید و یا در کلاس‌های مختلفی که توجه شما را به خود جلب می‌کنند شرکت کنید.

هر روز مطالعه کنید

خواندن یک عادت عالی است که مهارت‌های زبانی را بهبود می‌بخشد و خلاقیتتان را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، اجازه می‌دهد با قرار دادن خودتان به جای شخصیت اصلی هر داستانی، هوش اجتماعی و عاطفی‌تان را پرورش دهید. در نهایت این که مطالعه کردن یک روش عالی برای کشف موضوعات مختلف، افزایش کنجکاوی و باز شدن ذهن و ایده‌های جدید هم می‌باشد.

ایده‌ها را پیگیری کنید

هنگامی که شروع می‌کنید به پرورش ذهنتان با اطلاعات و عادات جدید، متوجه خواهید شد که چگونه شروع به فعال شدن می‌کند. در واقع، خلاقیت شما افزایش خواهد یافت و می‌توانید بسیاری از افکار جدید و بکر را تجربه کنید.

ایده‌هایی که توجه شما را به خود جلب می‌کنند بنویسید و بعداً به آن‌ها بازگردید، ایده‌های خام و نپخته را صیقل داده و شکل دهید. بدین ترتیب، آن‌ها به روش‌های جدیدی برای گسترش و توسعه‌ی ذهن شما تبدیل خواهند شد.

مغز، مانند عضلات، به پرورش و تمرین نیاز دارد تا دچار آتروفی نشود. برای هوشمندتر بودن، مواجهه با چالش‌های جدیدی که توانایی شناختی را به چالش می‌کشد، مهم است. صرف ده دقیقه در روز برای انجام فعالیت‌هایی مانند حل جدول کلمات، جدول سودوکو یا معماها، شما را از نظر ذهنی فعال نگه می‌دارد

کارها را متفاوت انجام دهید تا باهوش‌تر شوید

به طور معمول، وقتی یاد گرفتید کاری را به طور کارآمد انجام دهید، دیگر کاوش در آن زمینه را متوقف می‌کنید و به آنچه می‌دانید ادامه می‌دهید. در واقع با خودتان فکر می‌کنید چرا چیزی را تغییر دهید که خوب و درست کار می‌کند؟

در حالی که، جستجوی راه‌های جدید برای دستیابی به همان فعالیت به ما کمک می‌کند مسیرهای عصبی جدیدی در مغزمان ایجاد کنیم. به عنوان مثال، شروع به استفاده از دست غیر مسلط برای انجام کارهای روزمره مانند غذا خوردن یا تمیز کردن می‌تواند بسیار محرک باشد.

با خودتان صحبت کنید و از خودتان سوال بپرسید

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنید صحبت کردن با خودتان نشانه دیوانگی است؟ باید بگوییم که اصلاً این طور نیست. این یک تمرین بسیار سالم است که می‌تواند شما را به داشتن هوش بیشتری برساند.

وقتی نگرانی‌ها، افکار و احساسات خود را بیان می‌کنید، آن‌ها را در سطح عمیق‌تری پردازش می‌کنید. علاوه بر این، شما با این کار استراتژی‌های جدید حل مسئله را فعال می‌کنید. بنابراین، عادت کنید با خودتان صحبت کنید و از خودتان سوال بپرسید تا واقعاً از نظر روانشناسی انعطاف‌پذیرتر شوید.

برای هوشمندتر شدن زبان دیگری یاد بگیرید

مورد آخر این که، یادگیری یک زبان دیگر توانایی‌های شناختی شما را بسیار گسترش می‌دهد. دوزبانه بودن تسلط کلامی را بهبود می‌بخشد، توجه، تمرکز و حافظه را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، این امر به توسعه دیدگاه‌های دیگر در درک جهان کمک می‌کند و دید گسترده‌تری به شما می‌دهد.

چگونه باهوش‌تر شویم؟

در نهایت این که برای هوشمندتر شدن، باید ذهنتان را پرورش دهید، با چالش‌ها روبرو شوید و فعال بمانید. بدترین دشمنان انعطاف‌پذیری مغز، عادی بودن و راحتی هستند. بنابراین، حتماً چالش‌های کوچکی را در زندگی روزمره خود ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، هوش فقط یک نمره روی کاغذ نیست. در واقع، وقتی می‌خواهیم با واقعیت سازگار شویم، بهترین دوست و متحد شما است. پس بدون شک، ارزش کار کردن و تلاش را دارد!

مطلب مرتبط :  راز طول عمر مرد ۱۲۵ ساله هندی فاش شد

 

 

11 استراتژی که کمکتان می کند باهوش تر شوید!

 

در ادامه 7 روش ساده را معرفی خواهیم کرد که می توانند به ما در باهوش تر شدن کمک کنند

1. ایده های خود را با نتایج مختلف پردازش کنید
اکتر کارآفرینان بیش از زمانی که در اختیار دارند، ایده در ذهن خود می پرورانند. بررسی ایده ها را به نوعی تمرین ذهنی تبدیل کنید. برای هر ایده ای که به ذهنتان می رسد به سه نتیجه مختلف فکر کنید، حتی اگر انتظار فقط یک نتیجه را دارید. سعی کنید ایده هایی که به ذهنتان می رسد را به روش های مختلف در ذهن خود پیش ببرید و به نتایج متفاوتی برسید. به در نظر گرفتن انتخاب ها و احتمالات متعدد عادت کنید.

2. روزی 10 تا 20 دقیقه تمرینات ایروبیک را به برنامه خود اضافه کنید
بنا بر تحقیقات انجام شده در دانشگاه سیاتل، انجام تمرینات ایروبیک امکان ابتلا شما به آلزایمر را به نصف و خطر هر گونه زوال مغری را تا 60 درصد کاهش می دهد.
امیدواریم که شما جزو کسانی باشید که الان هم تمرینات ایروبیک را در برنامه خود دارند.اگر نه، این واقعیت که این تمرینات می توانند ذهن شما را فعال نگه دارند و حتی خلاقیت تان را افزایش دهند می تواند انگیزه خوبی برای آغاز تمرینات ورزشی باشد.

3. درگیر بحث های هیجان انگیز شوید
منظور بحث در دنیای واقعی و خارج از دنیای مجازیست. هنر مذاکره به مفهوم تفکر در حین صحبت کردن است. اگر با شخصی باهوش تر از خود وارد بحث شوید، می توانید تفکر سریع را تمرین کنید و در عین حال اطلاعات جدیدی به دست آورید. به دنبال افراد جالب و دارای ایده های جدید بگردید و با آنها وارد بحث و گفتگو شوید، حتی اگر بحثی کوتاه و مختصر باشد.

4. در دوره های آموزشی آنلاین ثبت نام کنید
در ارتباط با هر موضوعی می توانید به صورت آنلاین دوره بگذرانید – حتی از طریق اسمارت فون تان. با خود عهد ببندید که هر روز یک مطلب جدید بیاموزید، حتی اگر در مسیر رفت و آمد به محل کار، ساعت ناهار یا پنج دقیقه وقتی که بین جلسات خود دارید باشد. از تمام زمانی که در اختیار دارید برای یادگیری استفاده کنید. البته بهتر خواهد بود اگر این زمان را صرف یادگیری دانش یا مهارتی خاص بکنید، مثل کد نویسی.

5. به مغزتان استراحت بدهید
نمی توانید همیشه مغز و ذهن خود را فعال نگه دارید. استفاده از اپلیکیشن های افزایش بهره وری را به برنامه روزانه تان بیفزایید، تا بتوانید فعالیت های اضافی که وقت و فضای ذهنی شما را اشغال می کنند را به صورت خودکار انجام دهید.

6. یک سرگرمی برای خود انتخاب کنید
اظمینان کسب کنید که هر روز یک فعالیتی که از انجام آن لذت می برید را در برنامه خود در نظر گرفته اید. اگر تمام روز ذهن خود را مشغول کار و مسائل مربوط به آن کنید، مغز شما فرصتی برای خلاقیت، پرورش ایده ها و مفاهیم جالب نخواهد داشت. در واقع بعضی سرگرمی ها مانند بازی های ویدیویی یا نواختن یک ساز می تواند به پرورش هوش کمک کند.

7. نگاه کنید، گوش کنید و بیاموزید
سعی کنید از انواع رسانه ها در برنامه روزانه خود استفاده کتید. گزارش ها و مقالات را مطالعه کنید، به پادکست ها گوش کنید، کلیپ های ویدیویی تماشا کنید، از اپلیکیشن ها و وبسایت های گیم در زمان و مکان های ممکن استفاده کنید. صدا را کمی زیاد کنید تا تمام حواس خود را درگیر کنید و قسمت بیشتری از آن اطلاعات در ذهنتان محفوظ شود. اگر از خواندن خسته شده اید، به خودتان استراحت بدهید و سراغ روش دیگری بروید.

11 استراتژی که کمکتان می کند باهوش تر شوید!

منبع : گوگل

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

راز طول عمر مرد ۱۲۵ ساله هندی فاش شد

راز طول عمر مرد ۱۲۵ ساله هندی فاش شد   مرد ۱۲۵ ساله هندی پس تزریق واکسن کرونا از راز طول عمر خود پرده برداشت. به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، …

ادامه توضیحات
قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0