سایت در حال بارگذاری است ...

هدیه ویژه سایت بیست میشم جایزه تا پایان سال 1401 برای همه کاربران با وارد کردن کد : 20misham20p از ما 20 درصد تخفیف بگیرید. مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

                                     1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

 

 

شرح مختصر : 

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری  بیان میکند انسان موجودی است که از دوجنبه مورد بررسی قرار می گیرد ؛ (۱) جنبه مادی و حیوانی (۲) جنبه روحی و معنوی.برای ادامه مطلب با بیست میشم همراه باشید.

بنابراین اعمال و رفتار انسان نیز در دو حوزه قرار می گیرد که رفتار های حیوانی و رفتار های انسانی دو نامی هستند که می توان بر این حوزه ها نهاد.

در واقع این رفتار ها پاسخ به نیاز های او در این حوزه هاست.انسان با ازدواج کردن ، هم به یک سری نیاز های حیوانی و مادی خود پاسخ می دهد و هم به یک سری نیاز های روانی و معنوی که انسان از این جهت در بین موجودات منحصر به فرد است.

البته در بعضی افراد برآورده کردن نیاز های مادی مهمتر از برآورده کردن  نیاز معنوی است ، و در بعضی برعکس ، اما آن چه مسلم است ، این است که دوام این پیوند و کامیابی در آن بستگی به رفتارهای طرفین دارد .1دانلود مقاله اخلاق همسرداری توجیه میکند که

این رفتارها هم رفتار های جنسی طرفین را در بر می گیرد که به آن بهداشت زناشویی می گوییم و هم رفتار های انسانی که زیر مجموعه ایی از اخلاق انسانی است.

به نظر شما با تحکیم روابط جنسی می توان به دوام پیوند امیدوار تر بود یا با تحکیم رفتارهای زوجین ؟ اگر چه روابط جنسی در جای خود مهم و قابل توجه است ، اما مطمئناً نمی تواند جز پایه هایی زندگی باشد ، در واقع در همسر داری آنچه اصل است ؛

توع روابط انسانی است و آنچه فرع است ، نوع و میزان و کیفیت روابط جنسی است.دلیل این امر روشن است ، زیرا اولا آنچه محیط را صمیمی می کند ، برخورد طرفین نسبت به همدیگر می باشد ، اگر این برخورد بر اساس معیار های الهی باشد ، محیطی گرم شکل می گیرد و نگاه ها به نگاه های انسانی و الهی تغییر خواهند کرد و اینجاست که خدا به وعده خود عمل می کند و بین زن و شوهر مؤدت و رحمت برقرار می کند ؛

در این نوع فضا حساسیت های طرفین نسبت به هم تا حد صفر کم می شود و فضای اعتماد و آرامش شکل می گیرد.

هنگامی فضای آرامش در محیط خانواده شکل بگیرد ، نه تنها فقط در کنار هم بودن به زوجین آرامش می دهد ، بلکه کوچکترین دیدار و نظر افکندن نیز مایه آرامش است. مسلما روابط جنسی و عاطفی نیز لذت بخش تر خواهد بود.همچنین در 1دانلود مقاله اخلاق همسرداری مشخص میسازد

این را با زمانی مقایسه کنید که این نوع روابط به اجبار صورت گیرد و از ترس از هم پاشیدن خانواده صورت می گیرد.

مصداق اول برای زندگی سرشار از عواطف ، زندگی امام علی (ع) و همسر ایشان است که دائما برای خانواده و همدیگر جانفشانی می کردند و حتی از دیدار یکدیگر احساس آرامش می کردند.

 

 

فهرست :

آئین همسرداری

اخلاق خوش همسرو شکایت و دردل بی فایده

مظاهر خوش اخلاقی

سیر تحولات ارتباط انسانی

اخلاق همسرداری

ارتباط با حیوان

ارتباط با ماشین

بهانه جویی مرد، دلجویی از مرد

اخلاق در خانواده

درک همسر و نقش آن

موانع درک همسر

 

 

                 1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

اخلاق خوش همسرو شكايت و دردل بي فايده

اخلاق خوش همسر : از جمله وظايفي كه براي مردان نسبت به خانمها تأمين شده است، داشتن اخلاق خوش است .اخلاق خوش ريشه در بسياري از خوبيها و رفتار پسنديده و اعمال نيك دارد.در 1دانلود مقاله اخلاق همسرداری بررسی میشود که

مطلب مرتبط :  جزوه کامل دین و زندگی کنکور پایه دوازدهم تجربی و ریاضی

خوش اخلاقي هم در جامعه و هم در محيط خانه و كار بسيار ارزشمند مي باشد. خوش اخلاقي روشهاي مختلفي دارد. مثلاً اگر كسي مي خواهد در همه جا اخلاق خوب از خود نشان دهد، بايد سعي كند كه صفات پسنديده را تمرين كند، مثل ايمان.

پيامبر (صلی الله عليه و آله)مي فرمايند: هر كس ايمانش كاملتر مي شود، به همان اندازه بايد خوش اخلاق تر شود.

 

 

اخلاق در خانواده

از جمله آثار عفت :‌پاكدامني – جلب اعتماد همسر- تحكيم پيوند خانوادگي است. در خانواده اگر مرد عفت داشته باشد، عفت او در همسر و فرزندانش هم تأثير مي گذارد و آنها را از فساد دور خواهد كرد.

حفظ عفت باعث مي شود ، انسان جلو خيلي از خواسته هاي نفساني خويش را بگيرد و از آلودگيهاي شهواني دور بماند.

امام علي (عليه السلام)مي فرمايند : به واسطه عفت با خواسته هاي نفساني مخالفت ورزيد.

 

كهكشان گوتنبرگ و ماركني

در اين دو تعبير عالم به دو كهكشان تعبيرشده است. در كهكشان گوتنبرگ، بشر به هنرهايي مثل چاپ و نوشتن ، تصاوير دست پيدا كرد. در كهكشان ماركني، تحولات بسيار چشمگير و عجيب تر است، ماركني مي گويد : ورود بشر به عرصه راديو و استفاده از امواج و شيوه هاي جديد ارتباطي كه در گذشته سابقه نداشته است، مي باشد.

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری اذعان دارد

  • گونه هاي ديگر ارتباط عبارتند از :
  1. ارتباط با حيوان
  2. ارتباط با ماشين

 

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

                            1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

بهانه جويي مرد، دلجويي از مرد

ايراد و بهانه جويي مرد: به طور كل ديده شده است، بعضي از مردها چه در خانه و چه در منزل كارشان ايراد گرفتن است و همواره به كارهاي مردم اشكال مي گيرند، حال مي خواهد كوچك و بي اهميت باشد. اين گونه افراد ممكن است خود داراي ايرادهايي باشند كه به آنها توجهي نمي كنند.

اين افراد نه تنها مشكلي را برطرف نمي كنند، بلكه با گرفتن ايراد و بهانه زندگي را سخت مي كنند، اين افراد بيشتر اهل حرف هستند تا اهل عمل باشند.

حال اگر مردم در خانه از هر كاري ايراد بگيرد مثل رفتار خانم در خانه – تميزي منزل – نحوه غذا پختن و … اين گونه رفتار باعث دلسردي خانم مي شود و انگيزه زندگي خوب و شيرين را از او مي گيرد.

 

درك همسر و نقش آن

درك همسر : زن و شوهر با توجه به اينكه زندگي مشتركي را با هم شروع كرده اند، بايد به خواسته هاي هم توجه كنند پس بنابراين بايد حق و حقوق يكديگر را ادا نمايند و به شخصيت اجتماعي همديگر احترام بگذارند.

 

درك همسر آثار زيادي دارد :
  1. كمك و تعاون
  2. رفع اختلاف
  3. رفتار محترمانه
  4. حفظ شخصيت
  5. هم دلي و هم دردي

 

موانع درك همسر:

1 – روحيه خود برتربيني : در افراد ممكن است عاملي يا ويژگي خاصي وجود داشته باشد كه به واسطه آن خود را نسبت به ديگران برتر بدانند ، مثل زيبايي.در 1دانلود مقاله اخلاق همسرداری مطالعه میکنیم

* امام علي (عليه السلام)مي فرمايند : خود بزرگ بيني در سرپرستي و ولايت، خواري در انزواست.

* امام علي (عليه السلام)مي فرمايند : خود بزرگ بيني مرد، او را كوچك مي كند.

2 – بي توجهي به نقش همسر: همه افراد در زندگي نياز به توجه دارند، زن در منزل زحمت مي كشد، خانه را مرتب مي كند ، به بچه ها مي رسد و غذا تهيه مي كند، حال از همسرش توقع دارد كه هنگام ورود به منزل به كارهايي كه كرده، توجه كند و از او تشكر كند حال اگر مرد توجهي به دور و بر خود نداشته باشد، باعث ناراحتي و دلسري زن مي شود و انگيزه او را براي ادامه زندگي از بين مي برد.

مطلب مرتبط :  دانلود ۱مقاله و تحقیق سنتهای الهی و سنتهای بشری

* خداوند در قرآن كريم مي فرمايند : اگر شكر گزاري كنيد، بر شما خواهيم افزود و اگر ناسپاسي كنيد، مجازاتم شديد خواهد شد.

 

 

آرامش و صفای خانواده علاوه بر این که در پرورش صحیح فرزندان فوق العاده مؤثر است، محیطی گرم و صمیمی برای ابراز عشق همسران نسبت به یکدیگر پدید می آورد و ایشان را کمک می کند که به صورتی شایسته و درست به وظایف خویش عمل نمایند.

از جمله عوامل مؤثر در ایجاد صفا و صمیمیت، سازگاری زن با شوهر و صبر و شکیبایی او در همسرداری و خانه داری است که از نظر اخروی و معنوی نیز پاداش فراوانی را به دنبال دارد.

هم چنانکه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: خوشا به سعادت آن زنی که همسرش از وی راضی باشد که این رضایت مقام او را بالا می برد.

لازم است زنان جهت حفظ حرمت شوهر خود در مقابل دیگران به خصوص در حضور بستگان خود یا همسر در احترام به او کوتاهی نکنند. زن باید در حضور دیگران، شوهر خود را با رعایت ادب صدا کند. هیچ گاه نباید در حضور فامیل او را با بی احترامی صدا کند، یا از او به بدی یاد کند.

به علاوه لازم است زن عیوب و نقایص شوهر خود را مخفی کند و اگر دیگران از او به بدی یاد می کنند از شوهر خود دفاع نماید. این ها نشانه احترام زن به شوهر است و رفتار احترام آمیز متقابل را از سوی او بر خواهد انگیخت.1دانلود مقاله اخلاق همسرداری نتیجه میگیرد که

بنابراین، بیایید محیط زندگی خود را به گونه ای بسازیم که با قدم زدن در آن احساس شادابی و اشتیاق کنیم.

 

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

             1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

اطاعت از شوهر

در1دانلود مقاله اخلاق همسرداری متوجه میشویم اطاعت از شوهر و پذیرش درخواست های او، از مصادیق بارز احترام به اوست.

ممکن است مرد از همسر خود بخواهد لباس او را بشوید یا اتو کند، یک لیوان آب به او بدهد، غذا را زودتر آماده کند، تلویزیون را برای استراحت او خاموش کند و… پذیرش این گونه خواسته های مرد از سوی همسرش، علاوه بر آن که احترام است، باعث افزایش محبت او نسبت به همسرش می شود و زندگی را شیرین تر و لذت بخش تر می نماید.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «کلّ اِمرأة صالحة عبدَت ربها و اَدَت فرضها و اطاعت زوجها دخلت الجنة» هر زن صالحی که بندگی پروردگار را انجام دهد، واجبات خود را انجام دهد و از شوهر خود اطاعت نماید داخل بهشت می شود.

 

 

 

 مراعات ادب

لازم است زن، هنگام ورود شوهر به خانه به استقبال او برود، سلام کند و به گرمی از او پذیرایی نماید. پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «وظیفه زن این است که در خانه به پیشواز شوهر رود و خوش آمد بگوید».1دانلود مقاله اخلاق همسرداری پیشنهاد میکند.

همیشه شوهر خود را با احترام، صدا بزنید و همیشه او را با لفظ «آقا» و «شما» مخاطب قرار دهید. وقتی او سخن می گوید، کلام او را قطع نکنید. رعایت این امور به ظاهر کوچک، تأثیر بسزایی در جلب رضایت و محبت شوهر دارد.

 

 

شیوه های احترام به شوهر

هر انسانی به شخصیت خویش علاقه مند است و خود را دوست دارد و می خواهد دیگران نیز به شخصیت او احترام بگذارند.در ادامه 1دانلود مقاله اخلاق همسرداری اشاره دارد که

به علاوه، مرد به حکم آن که مسئولیت سرپرستی خانواده را بر عهده دارد لازم است از سوی اعضای خانواده به خصوص همسر خود مورد احترام قرار گیرد.

لازم است شأن و حرمت او در خانواده حفظ شود تا با دل گرمی و پشتکار بیشتر، به انجام وظایف خود در خانواده بپردازد. به علاوه، فرزندان نیز احترام به پدر را از مادر خود می آموزند. اگر زن به شوهر خود احترام بگذارد فرزندان نیز حرمت پدر را نگه می دارند.

 

 

 

 

1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

                       1دانلود مقاله اخلاق همسرداری

 

 

 

 

منبع:گوگل

 

مقاله اخلاق همسرداری

شامل 10 صفحه فایل Word

حجم فایل : 17 کیلوبایت

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

دانلود ۱مقاله و تحقیق سنتهای الهی و سنتهای بشری

سنت های الهی

  دانلود ۱مقاله و تحقیق سنتهای الهی و سنتهای بشری       شرح مختصر : دانلود ۱مقاله و تحقیق سنتهای الهی و سنتهای بشری دانلود مقاله و تحقیق سنتهای الهی و سنتهای بشری از …

ادامه توضیحات

جزوه کامل دین و زندگی کنکور پایه دوازدهم تجربی و ریاضی

جزوه کامل دین و زندگی کنکور پایه دوازدهم تجربی و ریاضی     جزوه کامل دروس دین و زندگی کنکور پایه دوازدهم تجربی و ریاضی شامل سوالات پر تکرار امتحانی با پاسخ می باشد. و در اختیار …

ادامه توضیحات
قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0