سایت در حال بارگذاری است ...

هدیه ویژه سایت بیست میشم جایزه تا پایان سال 1401 برای همه کاربران با وارد کردن کد : 20misham20p از ما 20 درصد تخفیف بگیرید. مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

                                       ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 دوستان گرامی وعزیز می توانید این مطلب را به صورت مستقیم از سایت بیست میشم استفاده بفرمائید.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

سانتیاگو برنابئو

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم بیان دارد ورزشگاه سانتیاگو برنابئو (به اسپانیایی: Estadio Santiago Bernabéu) یک ورزشگاه فوتبال، واقع در مادرید اسپانیاست که در تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ به مالکیت باشگاه فوتبال رئال مادرید افتتاح شد.

این ورزشگاه در حال حاضر ۸۱۰۴۴ نفر گنجایش دارد.

این ورزشگاه که به احترام رئیس سابق باشگاه سانتیاگو برنابئو یسته نام‌گذاری شده در حال حاضر یکی از مشهورترین و معتبرترین ورزشگاه‌های جهان فوتبال معرفی می‌شود.

این ورزشگاه میزبان چهار دوره لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰ بوده‌است.

همچنین فینال جام ملت‌های اروپا ۱۹۶۴ و جام جهانی فوتبال ۱۹۸۲ در این ورزشگاه برگزار شده‌است.[۶] علاوه بر آن، فینال جام لیبرتادورس ۲۰۱۸ نیز در این ورزشگاه برگزار شد.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

تاریخچه

طبق ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم  در ۲۲ ژوئن ۱۹۴۴ بانک بازرگانی و صنعتی با اختصاص اعتبار به سانتیاگو برنابئو و رافائل سالگادو برای خرید زمین مجاور ورزشگاه چامارتین موافقت کرد.

در تاریخ ۵ سپتامبر ۱۹۴۴ مهندس معمار مانوئل مونیوز موناستریو و لوییز آله مانی سولر برای ساخت ورزشگاه به خدمت گرفته شدند.

در ۲۷ اکتبر ۱۹۴۴ عملیات ساخت ورزشگاه آغاز شد.

نوئوو استادیو چامارتین (به فارسی: ورزشگاه جدید چامارتین) در ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ با بازی بین تیم‌های رئال مادرید و تیم پرتغالی اُس بلننسز افتتاح شد. ورزشگاه در آغاز ۷۵۱۴۵ نفر گنجایش داشت که فقط ۲۷۶۴۵ صندلی داشت و ۴۷۵۰۰ نفر باید از روی سکوهای ورزشگاه بازی را تماشا می‌کردند.

سابینو باریناگا اولین بازیکنی بود که در ورزشگاه جدید موفق به گلزنی شد.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

دهه ۱۹۵۰

باتوجه به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم اولین بازسازی اساسی در سال ۱۹۵۴ اتفاق افتاد. در ۱۹ ژوئن این سال ورزشگاه برای تماشای ۱۲۵٬۰۰۰ نفر افزایش ظرفیت پیدا کرد.

از این قرار ورزشگاه مادرید بزرگترین ورزشگاه از بین ورزشگاه‌های تازه تأسیس جام اروپا شد.

در تاریخ ۴ ژانویه ۱۹۵۵ در نشست عمومی اعضای حل اختلاف مقرر شد نام ورزشگاه به احترام رئیس باشگاه به سانتیاگو برنابئو تغییر نام دهد.

در ماه مه ۱۹۵۷، رئال مادرید اولین بار از چراغ‌های برقی برای روشنایی ورزشگاه در بازی برابر تیم اسپورت راسیفه برزیل استفاده کرد.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

دهه ۱۹۸۰

براساس ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم تا اوایل دهه ۱۹۸۰ که مصادف بود با میزبانی جام جهانی ۱۹۸۲ در اسپانیا ورزشگاه تغییرات چندانی به خود ندید.

در این زمان ورزشگاه می‌بایست با ورزشگاه‌های روز همگام و به روز می‌شد از این جهت معمارانی به نام رافائل لوییس آله مانی و مانوئل سالیناس برای پروژه نوسازی ورزشگاه به کار گرفته شدند.

این دو برادر فرزندان لوییس آله مانی آله مانی سولر بودند که برای پروژه ساخت بنای اصلی ورزشگاه بعد از مونز مانستاریو به کار گرفته شده بود.

عملیات این پروژه ۱۶ ماه به طول انجامید و هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۴ میلیون پزوی اسپانیا خرج دربرداشت که ۵۳۰ میلیون آن توسط شهرداری مادرید تأمین شد. ارتقای ورزشگاه به چند نکته محدود بود.

فیفا در ابتدا اجبار گذاشت تا دو سوم صندلی‌های ورزشگاه باید دارای پوشش شوند. بنا بر همین مسئله رئال مادرید سقفی را در ورزشگاه نصب کرد که میدان ردیف‌های اول و دوم ورزشگاه به جز قسمت شرقی را پوشش می‌داد.

بدین وسیله گنجایش ورزشگاه از ۱۲۰۰۰۰ نفر به ۹۰۸۰۰ نفر تغییر ظرفیت داد که ۲۴۵۵۰ صندلی توسط سقف پوشش داده شدند و از گنجایش ورزشگاه کاستند.

بر پایه این پروژه همچنین نمای سردر ورزشگاه تغییر ظاهر داد.

نصب تابلوهای الکترونیکی در انتهای شمال و جنوب ورزشگاه، همچنین بازسازی جایگاه خبرنگاران، رختکن‌ها از دیگر آثار این پروژه بازسازی بودند.

ورزشگاه چهار بازی جام جهانی را پذیرا بود: سه مسابقه گروهی در گروه دو بازی‌هاآلمان غربی در مقابل انگلستان، آلمان غربی در مقابل اسپانیا و اسپانیا در برابر انگلستان و فینال این رقابت‌ها بین ایتالیا و آلمان غربی.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

دهه ۱۹۹۰

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم نشان میدهد در اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی یوفا به دلیل افزایش جرایم در ورزشگاه‌های اروپایی استانداردهای جدید امنیتی را وضع کرد؛ بنابراین استانداردها مسئولین ورزشگاه ناچار به ساخت میانبرهای جداکننده از قسمت‌های مختلف ورزشگاه و صندلی‌های تماشاگران شدند.

مطلب مرتبط :  غارت چیست ؟ | 20 میشم

در دهه ۱۹۹۰ میلادی، سانتیاگو برنابئو دستخوش تغییراتی در زمینه افزایش ظرفیت و نوسازی‌های گسترده‌ای شد که موجب شد رامون مندوزا جایزه گینس ناوارو را به همین دلیل کسب کند.

عملیات در ۷ فوریه ۱۹۹۲ شروع و در ۷ مه ۱۹۹۴ با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد پزوی اسپانیا، به پایان رسید. این هزینه بدهی باشگاه را که هیچ حامی رسمی نداشت افزایش داد.

عملیات این پروژه با احداث سالن تئاتری در قسمت غربی و پی ساختمان که با جک هیدرولیکی به هم متصل شده بود، به پایان رسید. در مجموع ۲۰۲۰۰ صندلی پیشرفته نصب شد که هر صندلی شیبی ۸۷ درجه‌ای داشت.

این موضوع باعث ایجاد دید فوق‌العاده و نزدیک به زمین مسابقه شد. به علاوه برای دسترسی بهتر به میدان چهار ورودی احداث شد که هر کدام دو راه پله و یک رمپ مارپیچ مرکزی داشت.

با تغییرات جدید ارتفاع ورزشگاه از ۲۲ متر به ۴۵ متر افزایش پیدا کرد که این مسئله باعث شد تا در زمستان دو سوم میدان بازی در تاریکی سایه قرار گیرد.

عدم وجود نور خورشید روی قسمتی از چمن ورزشگاه باعث پژمرده شدن آن‌ها شد. به همین دلیل یک شبکه لوله پلی پروپیلین در عمق ۲۰ سانتی‌متری زیر چمن ورزشگاه نصب گردید.

این لوله جریان آب گرمی را به حرکت درمی‌آورد که چمن ورزشگاه را از یخ زدن محافظت می‌کرد. هم چنین به دلیل افزایش ارتفاع سکوی ورزشگاه لازم بود تا سیستم روشنایی ورزشگاه بهبود یابد.

یک سقف جمع شونده هم چنین نصب شد تا تماشاچیان را از سازه‌های برقی محافظت می‌کرد.

پس از عملیات نوسازی گنجایش ورزشگاه به ۱۱۰۰۰۰ نفر رسید. در تابستان ۱۹۹۸، تحت مدیریت لورنزو سانز، ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با صندلی‌های سراسری پوشش داده شد که گنجایش آن را به ۷۵۳۲۸ نفر کاهش داد.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

                                ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

چشم‌انداز استادیوم

در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم مطالعه خواهیم داشت که زمانی که فلورنتینو پرز به مقام ریاست باشگاه درآمد وی یک نقشه جامع با یک هدف را دنبال کرد:

راحت‌تر کردن ورزشگاه و افزایش کیفیت تسهیلات و در نتیجه به حداکثر رساندن درآمد ورزشگاه.

وی ۱۲۷ میلیون یورو بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ هزینه کرد که شامل توسعه قسمت شرقی ورزشگاه با اضافه نمودن یک نمای سردر در خیابان فادر دامین و جایگاه‌های اختصاصی جدید، یک سکوی جدید در قسمت شرقی، یک جایگاه جدید برای خبرنگاران،

یک سیستم صوتی جدید، یک مشروب فروشی جدید، یکپارچه‌سازی سیستم‌های گرمایشی جایگاه تماشاچیان، آسانسور مدرن با منظره‌ای زیبا به ورزشگاه، رستوران‌های جدید، پله برقی و ایجاد ساختمانی چند منظوره در خیابان فادر دامین می‌شد.

برپایه توسعه قسمت شرقی جانبی و ایجاد گالری‌های جدید گنجایش ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به ۸۰۳۵۴ نفر رسید.

در سال ۲۰۰۷ میلادی هزارمین بازی در سانتیاگو برنابئو انجام شد. به علاوه طبق آخرین بازبینی یوفا در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۰۷ با توسل به بازی لیگ قهرمانان اروپا در برابر المپیاکوس یونان،

آخرین قدم‌ها برای انتخاب سانتیاگو برنابئو به عنوان ورزشگاه ممتاز در تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۰۷، یک ماه قبل از شصتمین سالگرد تأسیس ورزشگاه برداشته شد.

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

 

یوفا در همین رابطه اعلام کرد که ورزشگاه به‌طور رسمی نامش را به ورزشگاه ممتاز تغییر خواهد داد.

پرز قبل از استعفا در سال ۲۰۰۵ پیشنهاد داد یک سقف قابل جمع شدن ساخته شود.

در سال ۲۰۰۹ هم‌زمان با انتخاب مجدد پرز به عنوان رئیس باشگاه اعلام شد که ساخت این سقف بر اساس وضعیت مالی باشگاه غیرممکن است.

با این حال طبق اعلام مارکای اسپانیا، پرز قصد به دوباره‌سازی سانتیاگو برنابئو دارد.

طبق اخبار این روزنامه معماران این پروژه از بین لیستی از معماران اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا و رافائل مونئو برنده جایزه پریتزکر و یو مینگ پی که هویت آمریکایی-چینی دارد که وی هم برنده جایزه پریتزکر شده انتخاب خواهند شد.

ورزشگاه به‌طور رسمی میزبانی فینال لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا در سال ۲۰۱۰ را در مراسمی در نیون در سال ۲۰۰۸ میلادی اعلام کرد.

با وجود حذف رئال مادرید در مرحله حذفی یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۰۹–۲۰۱۰ بارسلونا به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید و هواداران این تیم اسپانیایی آرزو داشتند جام این رقابت‌ها را در ورزشگاه رقیب دیرینه‌شان بالای سر ببرند.

مطلب مرتبط :  ماکینتی ناپانانگا | 20 میشم

و این در حالی بود که مادرید به شدت توسط روزنامه‌های اسپانیایی مورد تحقیر و انتقاد به خاطر رئیس سابق رامون کالدرون قرار گرفته بود.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

پروژه نوسازی ورزشگاه

طبق ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم در سال ۲۰۱۹، فلورنتینو پرز طرح جاه طلبانه نوسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را مطرح نمود که علاوه بر افزایش گنجایش سکوها تا بیش از ۹۰ هزار صندلی، ساخت رستوران، بار، کافی شاپ و مرکز خرید را در ساختمان اصلی ورزشگاه شامل می شد.

این طرح از یک معماری بی نظیر و بسیار مدرن برخوردار خواهد بود که در آن یک سقف متحرک پیشرفته جهت استفاده در فصول بارانی، لحاظ گردیده است.

بسیاری از کارشناسان با توجه به فشرده بودن بازی های تیم رئال مادرید، تردیدهایی را در خصوص امکان اجرای این پروژه مطرح کردند.

اما شیوع بیماری کووید-۱۹، این فرصت را در اختیار پرز قرار داد تا به بهانه ممنوعیت حضور تماشاگران در لیگ های اروپایی، بازی های تیم اول رئال مادرید را به ورزشگاه آلفردو دی استفانو منتقل نموده و پروژه بازسازی سانتیاگو برنابئو را آغاز نماید.

زمان اتمام پروژه، تابستان ۲۰۲۲ اعلام گردیده است.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

۱۰ نکته از سانتیاگو برنابئو جدید

۱- در حال حاضر بازسازی روی سقف متحرک، پارکینک جدید، برج‌ها و نمای بیرونی سانتیاگو برنابئو متمرکز است.

۲- زمان اتمام پروژه ۲۰۲۲ اعلام شده اما این زمان بسیار جاه طلبانه است. انجام بازیها در استادیوم دی استفانو باعث شد سرعت بازسازی بالا برود اما همچنان کارهای زیادی باقیمانده و برنابئو بعد از بازسازی همه چیزش متفاوت خواهد شد.

۳- ظریف‌ترین بخش بازسازی سقف متحرک است که تا سال ۲۰۲۲ به پایان نمی‌رسد.

۴- برنابئو یک تونل برای ورود ماشین‌های سنگین خواهد داشت. بعد از بازسازی کنسرت‌ها و مسابقات ورزشی در آن برگزار خواهد شد.

۵- در ضلع غربی جایگاه‌های ویژه بسیار خاصی طراحی خواهد شد. در ورزشگاه امکانات تفریحی زیادی برای تمامی روزهای هفته در نظر گرفته خواهد شد.

۶- چمن متحرک استادیوم که زیر ساخت آن امسال انجام شد و سال دیگر به اتمام خواهد رسید. با اینکار امکان برگزاری کنسرت در تمامی روزهای هفته به وجود می‌آید.

۷-به طور متوسط روزانه ۳۵۰ کارگر و گاهی اوقات ۵۰۰ کارگر در برنابئو کار می‌کنند. انجام بازیها در استادیوم دی استفانو باعث شد کارگران در همه نقاط کار کنند.

۸-در حال حاضر کلیه امکانات استادیوم غیرفعال است و فعلا امکان برگزاری بازی در برنابئو وجود ندارد.

۹-یکی از مهمترین و جذابترین بخش‌های سانتیاگو برنابئو جدید صفحه نمایش ۳۶۰ در جه آن است که تمامی استادیوم را پوشش می‌دهد.

۱۰۰ میلیون یورو از بودجه بازسازی خرج تکنولوژی‌های‌ آن خواهد شد که هنوز بسیاری از آن ناشناخته است.

۱۰- سانتیاگو برنابئو جدید قرار است سالیانه ۱۵۰ میلیون یورو به باشگاه سود برساند.

 

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

                    ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

 

هزینه نجومی بازسازی ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو روی دست باشگاه رئال مادرید

باتوجه به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم هزینه نهایی پروژه نوسازی و مرمت ورزشگاه سانتیاگو برنابئو که از سال گذشته آغاز شد، به رقمی نزدیک به 800 میلیون یورو می‌رسد.

پروژه نوسازی خانه اصلی کهکشانی‌ها که شامل مدرن‌سازی نمای بیرونی ورزشگاه، مسقف کردن آن و افزودن یکسری امکانات رفاهی برای تماشاگران می‌شود،

دقیقا 796.5 میلیون یورو هزینه در پی دارد که این رقم با اخذ تسهیلات از بانک‌های اسپانیایی تأمین می‌شود و بازپرداخت آن تا 30 سال آینده ادامه خواهد داشت.

طبق اعلام آ اس؛ باشگاه رئال مادرید از تاریخ 30 جولای سال 2023 شروع به پرداخت اقساط مربوط به این تسهیلات خواهد کرد و سالانه 29.5 میلیون یورو خواهد پرداخت و این روند تا ماه جولای سال 2049 ادامه خواهد داشت.

هیئت رئیسه باشگاه رئال مادرید روز جمعه هفته گذشته طرح‌های مربوط به تغییر مدل ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را به تصویب رساند که این پروژه حداقل سه سال و نیم به طول خواهد انجامید.

هزینه‌های خالص مربوط به اجرای این پروژه 575 میلیون یورو می‌شود اما با احتساب سود 2.5 درصدی که طی 30 سال به این رقم تعلق می‌گیرد، پرداختی نهایی باشگاه رئال مادرید به 796.5 میلیون یورو افزایش پیدا می‌کند.

مؤسسات Key Capital Partners، جی‌پی مورگان، بانک آمه‌ریکا مریل لینچ، بانک سانتاندر، سوسیته خنراله و کایسکا بانک شرکای تجاری رئال مادرید در اجرا پروژه نوسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو هستند.

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو | 20 میشم

از این که تا پایان متن با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
منبع:گوگل
مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

کفشدوزک نقش‌دار

کفشدوزک نقش‌دار کفشدوزک نقش‌دار کفشدوزک نقش‌دار (نام علمی: Aiolocaria hexaspilota) نام یک گونه از تیره کفش‌دوزک است. کفشدوزک نقش‌دار Aiolocaria hexaspilota یک گونه سوسک از خانواده سوسک بانو (Coccinellidae) است. بزرگسالان می توانند به اندازه 13 میلی متر طول داشته باشند. نام …

ادامه توضیحات

تاجر ونیزی (فیلم ۲۰۰۴)

تاجر ونیزی (فیلم ۲۰۰۴) تاجر ونیزی (فیلم ۲۰۰۴)  تاجر ونیزی (انگلیسی: The Merchant of Venice‎) فیلمی در ژانر رمانتیک و درام به کارگردانی مایکل  ردفورد است که در سال ۲۰۰۴ منتشر شد. بازیگران آل پاچینو جرمی آیرونز جوزف فینز لین کولینز چارلی کاکس …

ادامه توضیحات

ولایت ایوازوف چه کسی بود ؟ | 20 میشم

ولایت ایوازوف چه کسی بود ؟ | 20 میشم   ولایت ایوازوف چه کسی بود ؟ | 20 میشم     ولایت ایوازوف (ترکی آذربایجانی: Vilayət Eyvazov‎) سیاستمدار، پلیس و هشتمین وزیر امور داخله جمهوری آذربایجان است. زندگی‌نامه ولایت ایوازوف در سال …

ادامه توضیحات
قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0