هدیه ویژه 20000 تومانی بیست میشم جایزه تابستانی سایت برای همه کاربران مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

 

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

 

هوویک آرگامی آبراهامیان (ارمنی: Հովիկ Արգամի Աբրահամյան‎؛ زادهٔ ۲۴ ژانویهٔ ۱۹۵۸) سیاست‌مدار اهل ارمنستان است. وی آبراهامیان از روز یکشنبه ۱۳ آوریل ۲۰۱۴ توسط سرژ سرکسیان، به مقام نخست‌وزیری ارمنستان منصوب شد. وی پیش از این ریاست پارلمان این کشور را برعهده داشت بر اساس قوانین ارمنستان، نخست‌وزیر جدید این کشور نیازی به تأیید شدن از سوی پارلمان ندارد. آبراهامیان در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۱۶ از سمت خویش استعفا داد. آبراهامیان همچنین نماینده دوره‌های اول و چهارم مجلس ملی جمهوری ارمنستان بوده‌است.

زندگی‌نامه

در ۲۴ ژانویهٔ ۱۹۵۸ در مخچیان، استان آرارات به دنیا آمد . وی همچنین برنده نشان آنانیا شیراکاتسی شده‌است.

 

 

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

 

 

فعالیت سیاسی

هوویک آبراهامیان فعالیت سیاسی خود را از دوره اولیه استقلال RA آغاز کرد ، زمانی که در سال 1995 به عنوان معاون شورای ملی RA انتخاب شد. در همان سال سمت ریاست کمیته اجرایی شورای شهر آرتاشات را دریافت کرد.

وی از سال 1996 تا 1998 شهردار آرتاشات بود.

در سال 1998 هوویک آبراهامیان به عنوان فرماندار آرارات منصوب شد. فعالیت حزبی فعال هوویک آبراهامیان در صفوف حزب جمهوریخواه به وی فرصتی داد تا در دولت گنجانده شود.

در سال 2000 وی به عنوان وزیر شهرسازی و بخش سرزمینی منصوب شد. هوویک آبراهامیان موفق شد پست وزیر خود را برای دو سال آینده حفظ کند.

 

 

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

 

 

هوویک آبراهامیان

هوویک آبراهامیان به عنوان رئیس بخش جدید در شورای امنیت ارمنستان گنجانده شد. مسئولیت اعمال کنترل مستقیم بر فعالیتهای روسای دستگاههای خودگردان محلی ده منطقه و شهر ایروان به وی محول شد.

2000 – 2008 ، رئیس نخست وزیر.

2007 – 2008 وی سمت معاون نخست وزیر را بر عهده داشت.

در سال 2008 ، 21 حکم ریاست جمهوری ، منصوب کردن رئیس دولت ریاست جمهوری ارمنستان.

2008 5 سپتامبر مطابق با فرمان ریاست جمهوری بود ، از سمت رئیس ستاد رئیس جمهور جمهوری ارمنستان برکنار شد .

در 25 ژانویه 2017 ، رئیس مجلس اعلام کرد که عضو حزب جمهوری خواه ارمنستان را ترک می کند ، اما همچنان به طور فعال درگیر سیاست خواهد بود.  ماه ها بعد ، او قبلاً حزب جمهوری خواه و سیاست را ترک کرده بود.

 

مطلب مرتبط :  قطعنامه ۱۳۱۷ شورای امنیت

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

 

فعالیت های تجاری

هوویک آبراهامیان یکی از تاجران بزرگ جمهوری ارمنستان است. توانایی خانواده وی در خانواده او در زمانهای مختلف متفاوت ارزیابی شده است. طبق گزارش رسانه ها ، وی در طول سال های فعالیت در مقام های عالی دولتی در ارمنستان ، سهم زیادی در بسیاری از شاخه های بخش تجارت داشته است.

 

از جمله این حوزه ها می توان به فعالیت پمپ بنزین ها ، تولید کنسرو ، شراب ، براندی ، مدیریت زمین و کشاورزی ، مدیریت معادن ، مزارع پرورش ماهی ، مدیریت سوپرمارکت ها و مجتمع های هتلداری ، فروش جواهرات ، لوازم جانبی  ، تولید مصالح ساختمانی ، سنگها ، مدیریت شرکتهایی که در حمل و نقل ، اجاره املاک و مستغلات و غیره فعالیت می کنند .

پس از استعفا هوویک آبراهامیان از نخست وزیری جمهوری ارمنستان ، نشریاتی در مطبوعات منتشر شد مبنی بر اینکه نخست وزیر سابق در حال فروش تجارت خود در ارمنستان است

هوویک آبراهامیان | 20 میشم

 

منبع : گوگلویکی پدیا | بیست میشم

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0