هدیه ویژه 20000 تومانی بیست میشم جایزه تابستانی سایت برای همه کاربران مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

تپه ماشین زارم کجاست ؟ | 20 میشم

تپه ماشین زارم کجاست ؟ | 20 میشم

 

 

تپه ماشین زارم مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام – دوره سلجوقیان است و در شهرستان بروجرد، بخش مرکزی، دهستان شیروان، ۴۰۰ متری جنوب روستای زارم واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۸۳۳۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه ماشین زارم کجاست ؟ | 20 میشم

 

تپه ماشین زارم کجاست ؟ | 20 میشم

 

تپه چغا

 

 

شهرستان بروجرد

شهرستان بروجرد یکی از شهرستان‌های غرب ایران است. این شهرستان در منطقه کوهستانی زاگرس قرار گرفته و مرکز آن شهر بروجرد است .  شهرستان بروجرد از شمال به شهرستان‌های ملایر و نهاوند در استان همدان، از شرق به شهرستان شازند در استان مرکزی، از جنوب به شهرستان دورود و از غرب به شهرستان‌های سلسله و دلفان و از جنوب غربی به خرم اباد محدود می‌شود.

 

جمعیت

بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان بروجرد در سال ۱۳۹۵ برابر ۳۱۶،۴۵۲ نفر و در سال ۱۳۹۰ برابر با ۳۳۴٬۷۸۴ نفر بوده‌است . که ۱۸٫۵ درصد جمعیت استان لرستان را شامل می‌شود. به این ترتیب، شهرستان بروجرد، دومین‌ شهرستان پرجمعیت استان لرستان محسوب می‌شود .

جمعیت شهرستان بروجرد در سال ۱۳۸۵ برابر با۳۲۸٬۷۴۹ نفر بوده‌است. همچنین براساس سرشماری ۱۳۹۰، جمعیت شهری شهرستان بروجرد ۱۹۶٬۶۵۶ نفر و جمعیت روستایی آن ۹۱٬۸۹۱ نفر گزارش شده‌است. تعداد خانوارهای این شهرستان در همین سال ۱۰۲٬۴۹۱ خانوار بوده‌است. 

منبع : گوگلویکی پدیا | بیست میشم

مطلب مرتبط :  جان دالتون | 20 میشم
مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0