هدیه ویژه 20000 تومانی بیست میشم جایزه تابستانی سایت برای همه کاربران مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

 

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

 

توالت فضایی نوعی توالت است که در محیط‌های بی‌وزنی، همچون ایستگاه فضایی بین‌المللی و شاتل‌های فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوهٔ کارکرد آن بدین‌گونه است که در نبودِ گرانش، با استفاده از مکش هوا، سبب دفع مدفوع و ادرار می‌شود.

 

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

 

 

 

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

توالت فضایی جدید

 

بامداد فردا (چهارشنبه) کپسول سیگنوس NG-۱۴، حامل توالت فضایی جدید، چند محصول مراقبت از پوست و چند چیز دیگر به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب می‌شود. به گزارش وب‌سایت اسپیس، توالت فضایی جدید که UWMS، «سیستم مدیریت پسماند جهانی» (Universal Waste Management System) نام دارد با هزینه ۲۳میلیون دلاری ساخته شده است.

به گزارش بیست میشم به نقل از همشهری؛ این توالت، 65درصد کوچک‌تر و 40درصد سبک‌تر از مدلی است که هم‌اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. توالتجدید، استوانه فشرده سفید رنگی است که بیشتر ویژگی‌های آن مشابه با همان طراحی‌های پیشین توالت فضایی ناساست؛ با این حال یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های توالت جدید ناسا، جمع‌وجور بودن و یکپارچگی کامل آن است.

مدل قدیمی موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی زیر دیواره سازه قرار گرفته که کار تعمیرات روی آن را دشوار می‌کند. توالت جدید همچنین سیستمی دارد که می‌تواند ادرار را پیش از انتقال به سامانه پشتیبانی حیات ایستگاه برای تبدیل به آب آشامیدنی، تصفیه کند.

یکی از اهداف اصلی ناسا برای ساخت این توالت بسیار گران‌قیمت، بهینه‌سازی در مصرف برق و همچنین صرفه‌جویی در فضای ایستگاه بوده است.

 

توالت فضایی چیست ؟ | 20 میشم

مطلب مرتبط :  کودکستان ارامنه تبریز
مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0