هدیه ویژه 20000 تومانی بیست میشم جایزه تابستانی سایت برای همه کاربران مشاهده جشنواره

0911-148-2708 p.a_uk@yahoo.com تایم کاری : (24 ساعته) تهران ، میدان انقلاب

افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

عنوان مقاله  : افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

قالب بندی :  Word, PDF

قیمت :   رایگان

شرح مختصر : زندگي انسان امروز از هر سو با خط مشي هاي عمومي پيوند خورده است و هر لحظه از زندگي او به گونه اي با خط مشي هاي عمومي ارتباط دارد. مسائلي چون آلودگي محيط زيست، بهداشت عمومي، آموزش، امنيت جامعه، ادامه خدمات عمومي و بسياري مسائل ديگر همه در متن خط مشيهاي عمومي قرار دارند. خط مشي عمومي در برگيرنده اجزائي است كه اصطلاحاً هدف، محتوا و اثر ناميده مي‌شود هدف به مقصدي گفته مي شود كه خط مشي عمومي براي نيل به آن شكل مي‌گيرد.

 

 

افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

 

 

بطور مثال :

براي مثال ممكن است «هدف» حل يك مشكل عمومي باشد. محتوا به بخشي از خط مشي اطلاق ميشود كه لذا انتخاب گزينه مطلوب به دست مي آيد؛ يعني محتوا همان طريقي است كه ما را به هدف ميرساند؛ براي مثال كاهش عوارض گمركي كالا ، محتواي خط مشي اتحاذ شده براي حل مشكل واردات كالاهاي مورد نياز جامعه است. اثر يا نتيجه خط مشي نيز بر تغييراتي كه به سبب اجراي خط مشي حادث مي شود دلالت دارد.

قرن بيست يلكم براي بشر لذا اهميت ويژه اي برخوردار خواهد بود، فزوني جمعيت در پاره‌اي از نقاط عالم ، نوآرويهاي فني. دگرگوني ارزشها، تغيير مرزهاي سياسي، اقتصادي و استراتژيك جهان اين را به صورتي مقطعي متمايز در تاريخ معاصر در خواهد آورد.

در قرن بيست و يكم انسان به قرن دگرگونيهاي فزاينده گام مي‌نهد و با مسائل پيچيده تر و مشكل تري روبرو خواهد شد. براي روياروئي با قرن جديد نياز به تصميم ها و خط مشيهاي جديد و پيچيده است و اگر نظام سياست گذاري نتواند خود را با پيچيدگيها و تغييرهاي زمان هماهنگ كنند، چيزي جز زيان نصيب ما نخواهد شد.

مسائل سياسي، اقتصادي و فرهنگي پيچيده اي اطراف ما را گرفته است و سرعت تحولات و تغيرات محيطي بيشتر از آن است كه به تصور در آيد. پيچيدگي و تحول و سرعت به همراه ارتباطات جهاني كه امروزه كشورها را در مي نوردد. خط مشي گذاران با مسئوليتي خطير ربوبرو ساخته است، آنان براي تصميم گيري در چنين فضائي بايد مجهز به ابزارها و شيوه هاي جديد باشند. و براي تحقق اين هدف بايد دانش جديدي را در خط مشيگذاري بنياد گذارند.

 

مطلب مرتبط :  1 تحقیق در رابطه با مدیریت سازمان

ارزیابی خط مشی :

با اجرا ی خط مشی فعالیتهاو عملیات خاتمه نمی پذیرد و ارزیابی جهت پاسخگوئی به مشکل عمومی باید به دقت به اجرا گذاشته شود که آیا مشکل برطرف شده یا یک مسئله جانبی دیگری بوجود امده است مراحل فوق به طور جدا از هم طی نمی شوند بلکه به صورت فرایندی پویا و دارای ارتباط چند سویه با هم شکل می گیرند.

 

اداره امور توسعه:

اداره امور توسعه، از روزهاي آغازين نهضت اداره امور تطبيقي دائما مورد مطالعه بوده است.

بخش اعظم تلاشها صرف تعيين حدود آن و تعيين آنچه كه در شمول آن قرار دارد، تدوين استراتژيهايي براي اجراي پروژه هاي توسعه، و ارزيابي نتايج حاصله از فعاليتهاي يك شبكه عظيم شده است.

 

افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

 

 

فهرست : ‌

مقدمه

ويژگيهاي دانش جديد خط مشي گذاري

فرآيند تصميم گيري در سيستمهاي تصميم گيري

رويكردهاي فرآيند تصميم گيري

تركيب رويكردهاي هنجاري و توصيفي

مسائل و مشكلات مطرح شده در فرآيند تصميم گيري

اداره امور توسعه

خط مشي عمومي تطبيقی

الگوي اقتضايي

مدل جريانها و دريچه ها

منابع

 

جهت دانلود این فایل از سایت بیست میشم می توانید از لینک های پایین این مطلب استفاده کنید و در صورت بروز هر مشکلی لطفا با بخش پشتیبانی در تماس باشید . ما همیشه با شما هستیم.

 

افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

 

منبع : پروژه دات کام

دانلود مقاله افق های آینده خط مشی گذاری عمومی‎

فرستنده : محسن اسدی صفا

حجم فایل : 492 کیلوبایت

 

نوع فایل : WORD ، PDF

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان
درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

قالب فروش فایل

محصولات زیرا حتما ببینید ...

0